Kedim Çok Ürkek Nedenleri Neler Olabilir?

DamlaSs

Mehaba scottish fold cinsi bir kedim var ve çok sevgiyle büyüyor fakat çok korkak ve ürkek eve gelen misafirlerden eşimden ben hariç herkese çok çekingen davranıyo sürekli kaçıyo kötü davranmıyoruz ona karşı ses bile yükseltmiyoruz 6 aylık şuanda 2.5 aylıkken geldi evimize hala aşamadık.Neler yapabilirim korkusunu yenmek için? Teşekkürler

3 CEVAP

KedimVar

Keşke küçükken sosyalleştirseydiniz. Neyse hala küçük. Gelen kişiler yüksek sesle konuşmasın. Gelince onu yumuşak sesle konulup eğilip sevsinler. Ödül maması versinler. Her gelen ilk önce bunun yapsın. Bir de bazıları terlik sesinden korkuyor bilmiyorum sizinki korkuyorum mu ama eğer korkuyorsa gelen kişiler terlik giymesin. İyi günler.

KedimVar

Evet karakteri de öyle olabilir. Ya da geldiği yerden dolayı da olabilir. Umarım sorununuz çözülür. Çünkü onun için de zor her misafir geldiğinde kaç saklan orada kal. Strese de girebilir.

DamlaSs

aslında evimize geldiği ilk günden beri özellikle alıştırmaya çalıştım kalabalık ev ortamına kaçtığı zaman sakinleştirip yavaş yavaş geri getirmeye çalışıyodum oyunla vs ama pek bi gelişim sağlayamadım terlik çok kullanmıyoruz ama soylediklerinizi denicem inş çözüm olur teşekkürler