Geçmeyen Pireler Geçti Mi

Warriorsans

Kedimin pireleri 15 gün arayla 2 parazit damlası yapılmasına rağmen geçmemişti en son damla 1 ay önce yapılmıştı. Bundan 1 hafta önceye kadar pireleri aşırı artmıştı ama bir haftadır tek tük oluyor ve gördüğümü öldürüyorum, pire tarağıyla tarayabildiğim kadar tarıyorum falan gittikçe azaldı ve artık neredeyse yok gibi. Stronghold damla yaptırmayı düşünüyordum ama böyle azaldığı için hayvana tekrar tekrar zehir sürmenin alemi yok 1 ay içinde 2 damla oldu zaten biraz daha beklesem mi diye düşündüm. Sizce artar mı hemen yaptırmalı mıyım yoksa 1 ay kadar daha bekleyip mi yaptırsam

4 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Pirelerin yumurtalari varsa hâlâ yarin onlardan yenileri gelicek.Stronghold bu konuda cok iyi.Ancak biraz üst üste olduğu icin kediniz ense damlasi, acaba sirke mi kullansaniz.Tamam hopslanmiyorlar ancak yumurtalari oldurur diye biliyorum.

gulsundusmez

pamuğa beyaz sirke sürüp ense kafa koltuk altlarına sürün .yada sıkça tarayıp cımbızla da yakalamaya çalışın ama anladığım kadarı ile yumurtlamış onlar çıkıyor

Sirkeyi gerçekten sevmiyorlar fisfisa sirke koyup sikip tarakla tarayın ama en doğru bilgiyi veteriner verir arka arkaya dış parazit ilacı zararlı diye biliyirum

Warriorsans

Yumurtaları vardı ama taraya taraya hepsini öldürdüm artık hiç ne bit ne yumurtası gelmiyor tarağa ay inşallah biterler artık mahvoldu çocuk