Yavru Kedim Çok Yiyor

Merhaba arkadaşlar yavru bir kedi sahiplendim neredeyse 3 hafta oluyor kaç aylık olduğunu bilmiyorum veterinere gitme şansım olmadı ilçede yaşıyorum konuya gelirsek mamasını ben yapıyorum internette bulduklarımla tavuk,patates vs satılan mamalardan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum içeriğini ben biliyorum çünkü ya da bana öyle geliyor umarım sağlıklıdır :/ ama kedim çok yiyor mama kabı küçük önceden çabuk bitirmiyordu sürekli gelip gidip yiyor yatıyordu yani sabaha kadar bir defa mama koymamla idare ediyordu ama şu anda saat başı istiyor 1 tatlı kaçığı belki fazla belki az koyuyorum anında yiyor. Çok hareketli ama gece kaldırıp hiç uyutmamalar sürekli oyun oynamalar çok şükür sağlığı da iyi (bana göre) tuvaletinde de bir sorun görmedim. Dediğim gibi ama böyle giderse çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum açıkçası bu iştahı beni korkutuyor. Lütfen yardım edin tavsiyelerinize ihtiyacım var :(

7 CEVAP

simbakedi

yavruysa eğer yemek istediği kadar yesin. kısırlaştırınca ya da 1 yaşına yakın ölçülü verirsiniz. yediği mamalar şu an ona kilo yapmaz büyümesini sağlar. benim kedim de yavruyken 10 kilo mamayı 3 ayda bitirdi :D ama kilo sorunumuz yok. baktınız yetişkinliğe doğru artık büyümüyor da kilo alıyor, o zman ölçülü verirsiniz

simbakedi

bence de mama almalısınız. uygun fiyatlı olarak bozita öneririm 10 kilo alımında kilosu uyguna geliyor. çok uygun fiyat değil ama içeriği çok güzel o fiyata göre. yaş mama niyetine tavuk haşlayıp verebilirsiniz suyuyla birlikte hatta

orhdoner

Tavuk haşlayıp vermeniz çok güzel ama patates de nişasta var bu direk kilo alımına sebep verir bu yüzden patates koymamalısınız sadece tavuk haşlamakla vitamin alamaz diye düşünüyorum eğer durumunuz müsait ise iyi bir yavru kedi maması içeriğinde gerçek et ve tavuk bulunan mamalardan alırsanız daha iyi olur. Tabiki gene tavuk haşlayıp verebilirsiniz sağlıklı huzurlu mutlu uzun ömürler dilerim paticiginizle beraber ☺️🙏

sebileve

doğru değil, yavru için de yetişkin için de kuru kedi maması almanız gerek, mamalarda taurin var kediler için gerekli diğer bileşenler,proteinler,vitaminler, mineraller var, evde baktıgınız kedi için kuru mama şart.

sebileve

kedinin fazla yemesi belki de ihtiyacı olan gerekli bileşenleri alamamsından kaynaklıdır, onu arıyor sürekli yiyor olabilir.

Peki mama doğru mu kendim hazırlıyorum şimdilik sadece patates ve tavuk haşlayıp eziyorum bir zararı olur mu bilginiz var mı?

şehir dışında yaşıyorum köyde durumum var ama kargo şirketleri buraya hizmet vermiyor bu yüzden alamıyorum en kısa sürede şehire gidip alıcam. İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim size de bol sağlıklı huzurlu ömürler dilerim ✨🌸