Yetiskin Kedi Mama Degisimi

tacoberry

kedim 2 ay sonra 1 yasina girecek. su anki mamadan cok memnunuz, merak ettigim bir sey var. yetiskin kedi yavru kedi mamasi yerse ona bir zarari olur mu? arasindaki farklar ne bunu merak ediyorum, su anki mamasina 1 yasina girdikten sonra da devam etse sorun olur mu? bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirimm

6 CEVAP

pablopicasso

Kediniz kısır mı?

pablopicasso

Kızgınlık belirtileri baş gösterdiyse, gece miyavlamaları gibi…

Kısırlaştırıp, kısır kedi mamasına geçmenizi öneririm. Tekrar tekrar mama araştırması ve değişim stresi yaşamamak adına böylesi hem kediniz hem de sizin için sağlıklı olur. düşüncesindeyim.

tacoberry

hayir henuz kisirlastirmadik

Palyaco

Yavru kedi mamasi yag orani ve vitamin değerleri fazladır kilo sorunu yoksa kullanabilirsiniz

simbakedi

yavru kedi maması yavrular için uygun değerler içeriyor. yetişkine hemen 1 yaşına bastığı gibi geçmenize gerek yok 2-3 ay daha yavru kullanabilir ama sonrasında yetişkine geçmelisiniz. benim de tavsiyem kısırlaştırıp kısır mamasına geçmeniz

Warriorsans

Kısırlaştırmadıysanız tavsiyem biran önce kızgınlığa girmeden kısırlaştırmanız ve kısır kedi mamasına yada her yaşam tarzına uygun olan mamalara (acana gibi) geçmeniz. Zaten tek bir mamayı uzun süre kullanmak çok sağlıklı değil ara ara değiştirmek en iyisi