Fip Olmadan İlerde Fip Olacağı Kan Tahlilinden Anlaşılır Mi

Arkadaşlar sahiplenecegimiz kedinin ilerde fon olup olmayacağını kan tahlili yaptırsak öğrenebilir miyiz önceden belli olur mu

6 CEVAP

Warriorsans

Bu anlaşılabilecek bir durum değil. Fip hastalığı corona virüsün mutasyona uğramış hali. Zaten %90 kedide corana pozitif oluyor ve mutasyona uğrayıp uğramayacağını bilemeyiz. Kedinin bağışıklığını güçlü tutarsak, kaliteli mamalarla beslersek, stresten uzak tutarsak kısacası iyi bakarsak bir çok hastalığa karşı direncini artırmış oluruz

Superisi814

Kedilerin %98 gibi bir kismi korona virüs tasiyicisidir zaten.Fip olmasi icin virüsün mutasyona ugramasi gerekir.Buna da etken olan sebepler vardir.Bunu en aza indirgememiz gerekir.Bazen bir kedi calicivirüsü anne sutunden alir ve atlatir.Bu bir daha yasiyacagi ya da yasamiyacaği kesinligini gostermez.Bu esnada bizker asilarina ozenli olmali, bagisikligina dikkat etmeli, stresten uzak tutmaliyiz.
Allah cümlesini korusun..

Gimlihanim

Kedilerin %90 ında varmış zaten korona virüs. Önemli olan bağışıklığı güçlü tutmak ve stresten uzak kalmalarını sağlamak. Fip korona virüsün mutasyona uğramış hali oluyor. Bağışıklık düşmedikçe fip e dönüşmüyor yani. Çok zor bir hastalık. Savaşan herkese bol sabır dilerim. Allah kimseye yaşatmasın.

gulsundusmez

benim veterinerim çişini karnından çekip tüpe damlattı ve anladı.ticari olmayan veteriner anlıyor.Sanırım çişi o tüpteki sıvıda batmazsa fip oluyor .Ultrasonla da karna bakınca anlaşılıyor sıvı birikmesi varsa anlaşılıyor .

gulsundusmez

ıslak ve kuru fip var. Karında şişkinlikle Sıvı birikmesi ve veya hayvanın yürümekte zorlanması alkol almış gibi yalpalaması genelde 1 yaş altı kedilerde bağışıklık düştüğü için her hayvanda doğuştan olan coronanın fipe dönüşmesi geçmiş olsun.umarım değildir tedavisi çok pahalı

Herkese cevabı için teşekkür ederim stresden uzak ve iyi besleme ile inşallah uzun bir ömrü olur