Kedilerde Omurga Kırığı

Alptkn

Yaklaşık 2 gün önce kedim yüksekten düştü. Ertesi günü bulduğum an veterinere götürdüm ve kalça ile omurgasinda kirik tespit edildi. MR çekimine götürdük omurilik sinirlerinin harabiyetine bakmak için. Lakin bu rapor en geç 2 iş günü içerisinde çıkıyormuş. Kedimin ayaklarinda his var. Suan veterinerde... kırık durumu yaşayan var mi? fazla zamanımız yok sanıyorum bugün ameliyatı konuşacağız. Düşüncelerimi toparlayamadiysam kusuruma bakmayın, sanırım anlatabildim. Yardımcı olabilir mısınız kedisi ameliyat olan kalcasi omurgası kırılan varsa...

2 CEVAP

Çok geçmiş olsun çok üzüldüm umarım bir an önce iyileşir ✨

BerenZ

Bende kedimi bulduğumda kalçasında kırık vardı. Operasyon geçirdi ama maalesef omurilikteki hasar sebebiyle felç kalma durumu yüksek dendiği için uzunca bir süre hareket ettirmeden kendi kendine iyileşmesini bekledik. Kafes tedavisi uyguladık, hareket alanını sıfıra indirgemeniz gerekiyor. Güzel beslenme ve bakımla ( D vitamini takviyesi, ilik suyu gibi) iyileşti şükür. İnsanda nasıl bir tedavi uygulanıyorsa hayvanlarda da aynı. En az hareketle iyi beslenme... Kırığın yeri ve şekli çok önemli, buna göre bir tedavi uygulayacaktır veterineriniz. Bulunduğunuz yerde hayvan hastanesi varsa daha tecrübeli olduklarını düşünüyorum, oraya da sonuçları gösterirseniz nasıl bir yol izleneceğini anlatırlar.