Hamile Kedi

eneskolon

Sokakta beslediğim bir çok kedi var içlerinden bir tanesi hamile doğuma ne kadar var bilmiyorum ama karnı şiş yakında doğurur gibi kendi başına doğurabilirmi Kayseri de havalarda soğudu yağmur felan var yakalayıp evimin aşağısındaki küçük dükkana koymayı düşündüm doğurana kadar kendi halinemi bırakmalıyım almalımıyım kararsız kaldım

4 CEVAP

orhdoner

Siz onu ne güzel besliyormuşsunuz zaten oraya alışırsa dükkan dediğiniz yere de alıştırırsanız oraya gelir doğurur güvenli bir alan yaparsanız Allah razı olsun sizden 🙏

eneskolon

Dükkana sokmaya çalıştım fakat çok hırçın galiba hamile olduğu için sevdirmiyor kaçıyor

orhdoner

Olabilir kendini savunmaya alıyor hamile olduğu için dediğiniz gibi olsun size gene onu beslediğiniz için size alışacaktır oralarda olursa sürekli doğum yapar umarım yavrularına da birşey olmaz kendisine de güzel şekilde doğumunu yapar

Kedisekeri

Ben kendimden örnek vereyim, Haziran ayından beri dişi bir kedi bakıyorum. İlk başta hamile olduğunu anlamadım, karnına dokundurmuyor - güvenli alan arıyor vb. mama verirken iyice alıştı, zaten sakin bir cins. Şuan iki aylık 4 yavru var.

Bu süreçte yapabilirseniz sıcak tutacak tahta, kutu ve ya koliden ev ve düzenli olarak mama+su dışında ek beslenme onu dinamik, sağlıklı tutacaktır. Sokakta doğan/küçük yavruların yaşama şansı düşük. Allah kolaylık versin.