Sobalı Evde Kedi Beslemek

Aminto

Yılladır doğal gazlı evde yaşadık ben ve 3 kedim bu yıl ev değiştirdik ve apartmanda doğal gaz yok, soba almayı düşünüyoruz daha önce görmedikleri bir şey her hangi bir şey olur mu üstüne atlalarlar mı diye çok korkuyorum.

10 CEVAP

Muezzabalim

Ben küçükken evimizde kedimiz vardı sobaliydi evimiz hiç üstüne atlama veya dokunma gibi girişimi olmamıştı kedimizin sobanın yanına annem minder atmıştı hep oraya gelir yatardı ama şimdiki zamane kedilerini bilemem

cat_expert

Yine de alışana kadar dikkatli olun. Videodaki olaylar hiç yaşanmamış değil, bir kez tecrübe etmeye kalkabiliyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=b0KJE5PWbtQ

orhdoner

Walla haklısınız ben de olsam korkarım kediler çok meraklı oldukları için heryere giriyorlar bakalım diğer sobalı olan arkadaşlar ne yapıyor tavsiyelerini yazarlar hayırlı olsun eviniz güle güle sağlıkla oturun 🙏

Lils

Kediler sıcak olduğu için uğraşmaz büyük ihtimalle ama eğer elleme girişimleri olursa. Soba aşırı sıcak olmadan kedinin patisine değdirirseniz bir daha yaklaşmaz. Kediniz sıcak olduğu için korkup kaçar ama ileride patisine yakmasından iyidir. Küçük çocuklara böyle yapılıyor genelde.

beyzathemoc1

merak etmeyin ellemiyorlar sobanın yakınına yatak yapın sıcağı severler

diablerose

kedim gecen gun baş ucuma koydugum bi bardak buza bile o kadar temkinli yaklasti ki. gıdım gıdım yaklastirdi patisini. sonra cok hizli patisini dokundurup cekti. sonra bi daha bunu yapti. patilemeden once kokladi bi de. yine de emin diilim. bi bocek ugruna balkondan duscek kdr da dikkatsizler. temkinli olun bence

Renklipati

Kediler sıcağı çok iyi algılar bırakın sobayı elinde bir fincan sıcak çay olsun uzaktan koklar giderler atlamazlar..annemde çok kedi beslerdi küçüktüm ben ev sobalıydı hiç biri yaklaşmaz kışın sobanın yanında uyurdular

Aminto

Keşke videoyu görmeseydim :(
Bir kedim çok haraketli.
Temkinli bir insanım ama korkuyorum klimayla ev ısınmıyor başka yollar araştırıyorum ama en mantıklısı soba.
Hafiften değdirmeyi düşündüm ben de çocuklara da öyle yapılırdı.

Kedisekeri

Çocuklu evlerde soba korumalığı kullanılıyor, panel/çerçeve gibi düşünün. Eğer ekstra önlem almak isterseniz tavsiye ederim.

Palyaco

Siz genede temkinli olun derim cok meraklılar çünkü