Kedimin Patisinde Şişlik Ve Üzerine Basamama

Akmonster

Kedimin üç gün önce sol patisine basamadıgını canının yandıgını farkettim.Son iki gündür hafif şişlik var patinin altında sanki iğne girip çıkmış gibi küçük bir yara görebildim ve kedim tüm gün yatıyor yemeğini yanına götürürsek yiyor. Küçük bir ilçede yaşıyorum veterinerler genellikle büyük baş hayvanlar konusunda tecrübeli başına böyle bir şey gelen var mıdır arı sokmuş olabileceğini düşündüm ama 3 gün sürer mi bilgi verebilirseniz sevinirim

2 CEVAP

Elifasar

Arı sokmuş olabilir iğnesi hala içindeyse şişliğin devam etme ihtimali var.Patisine bak varsa iğnesi dikkatli bir şekilde çıkart. İğneyi çıkardıktan sonra karbonatlı su ile silebilirsin herhangi bir mikrop kapmasını engeller. Ve bir beze sardığın buzu ara ara koyabilirsin kedin eğer bahçede de geziyorsa kıymık geçmiş olma ihtimali de var yine inceleyip aynı aşamaları uygulayabilirsin. Umarım bir an önce iyileşir.

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda 🙏 Umarım kötü birşey değildir veterinerin gelip bakması aslında daha iyi olur ne olur ne olmaz diye