Komşunun Kedisi İki Günlük Bizde Kalacak

aysekrzm

komşumuz iki günlüğüne şehir dışına çıktığı için kedisini bize bırakmayı istedi. ben henüz bir cevap vermedim çünkü kedimle anlaşırlar mi emin değilim. kedim daha önce bir kediyle ayni evde yaşamadı ve daha önce de gördüğü tüm kedilere tıslıyor. eğer alırsam birbirlerine nasıl alıştırmalıyım? zaten sadece 2 günlük ama ikisinin de psikolojisinin bozulmasını hiç istemem. önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

8 CEVAP

Baliminannesii

Başka odada bakmanız en doğrusu. Normalde yavaş yavaş alışırlardı ama 2 gün kalacağı için alıştırma sürecine girmenize gerek yok

Renklipati

İki günlüğüne alacaksanız hiç bir araya getirmeyin derim alışma süreci stresi oluyor üstelik 2 günlük için değmez farklı odada herşeyini koyup oraya bakma şansınız varsa öyle yapın yoksa alıp kendinizle didişip strese sokmayın derim

Palyaco

Genelde anlasamiyorlar bizim komşuda bırakmıştı bizim kedi devamlı kovaliyordu pati vuruyordusabahtan aksama kadar bırakmıştı başka odada baktım 12 saat boyunca

nburcud

Benim kedim de kuzenimin kedisinden hic hoşlanmıyor ve sürekli tıslıyordu.Sonra corona olup beraber karantinaya girdik 3.gün falan alışmışlardı.Veterinerimiz bi sorun olmayacağını zarar vermedikleri sürece kavganın da problem olmadıgını söylemişti

cat_expert

Ben olsam kabul etmezdim.

Bunlar çocuk değil hemen tanışıp kaynaşıp oyun oynasınlar, alışma periyotları oluyor, strese girebiliyorlar, evden kaçanını gördük biz.

Karar sizin elbet ama ben o riske girmezdim.

gabomb

Eğer son çare değil ise kabul etmemeniz taraftarıyım. Çok fazla strese girebilir çocuğunuz ve bu kalıcı bir travma yaratabilir.

blue_hpood

mutlaka öncesinde bir bir eşyalarını koklatın. ikisinin de yabancı olduğu bir ortamda bi araya getirin, bi kaç gün üst üste yapın. ardından birinin eşyaları diğerinin evinde kalsın. hemen alıp getirirseniz sorun çıkar.

aysekrzm

alıştırmayi denedik ama olmadı. benim de içim rahat etmediği için kabul etmedim. kedi için her ne kadar üzülsem de kedimin mental sağlığı için doğru olan sanırım bu.