Kedi Süt Tozları Sağlıklı Mı?

merhaba, kedime süt vermiyorum, mama dışında bir şey yedirmiyorum. bazı kedi süt tozlarına baktım araştırdım ürünün yorumlarında kedileri kusturduğu yazdığı için almaktan vazgeçtim. belki kedime süt yaparım diye düşünmüştüm. sizin bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

21 CEVAP

Lils

Süt tozu yavrular için onun dışında gerek yok. Yoğurt verebilirsiniz haftada 1-2 kere en fazla 1 çorba kaşığı.

Mama yiyorsa gereksiz diye düşünüyorum ben

Laktozsuz olsun ama yoğurt riske atmayın

Muezzabalim

Ben sokaktan yavru kedi bulmuştum aşırı zayıftı yaş mama ve yavru kediler için anne sütü takviyesi pharma sed kullandım biberonla besledim kusma olmadı çabuk toparladi hatta

Palyaco

Yogurt olayını bi bırakın laktoz olmaz verilmez kedilere

Palyaco

2 aylık olana kadar verilir süt tozu kefir verebilirsiniz yararlı bakteriler laktozu tüketiyor 1 tatlı kaşığı haftada2 sefer

Muezzabalim

Hatta elimde biberon ve süt tozumuz var isterseniz verebilirim

Muezzabalim

Antalya'da iseniz vereyim faydamız olsun

hayır teşekkürler kedim çoktan 4 aylık oldu, istanbulda yaşıyorum. belki sokaktaki yavru kedilere yaparım diye tekrardan düşündüm. Ama belki bir mide rahatsızlıkları vardır diye tereddüt ediyorum..

Muezzabalim

Sağlıkla büyüsün kediniz ve tümm Patili dostlar🐾

theyusra

sadece mama yedirmekte yanlış, yaş mama / ödül maması / takviye vs kullanmıyor musunuz?

Lokumcukk

Yavruyken bile hiç sevmiyor kediler süt tozunu

theyusra

ödül maması mamanın arasına katmak için değil kedinin psikolojisini yüksek tutmak için verilir, adı üstünde ödül maması zaten. mamanın arasına katmanız kedinin onu da mama olarak algılamasına yol açar ve hiçbir işe yaramaz.
yaş mamanın ise veterinere sorulacak bir durumu yok yaş mama kediler için kuru mamadan bile sağlıklı asıl vermemekle hata yapıyorsunuz, 2 ay boyunca hiç yaş mama yememek kedinin bağırsaklarını kurutur / böbreklerini yorar.

teşekkürler

tekrar teşekkür ederim