Kedim Çam Peletinden Korkuyor

7 aylık kedimin toz hassasiyeti olduğu için çam peletine geçmek istiyorum. Belki alışmaz diye uygun fiyatlı cat’s lucky topaklaşan pelet aldım ama yoğun bir çam kokusu var. 3 gündür azar azar kumuna ekleyerek alıştırmaya çalışıyorum ama kokusunu aldığında korkup kaçıyor direkt. Ancak çok sıkışınca giriyor, çok fazla eşeleyip sonra tuvaletini yapıyor.
Yavaş yavaş pelet ekleyerek devam edersem alışır mı yoksa deneyebileceğim başka bir yol var mı?

5 CEVAP

simbakedi

alismiyorsa alismiyor sanirim. topaklanan peletlere de bi bakin isterseniz orga kitty mi ne onun gibi bir adi vardi yanlis yazmisimdir buyuk ihtimalle :D onu oneriyorlardi

Superisi814

Ben topaklanan pelet almistim.Beyim kokusunu alir almaz , koşusturmaya basladi.Acik kap kullaniyorum.Bir kac gun sonra kokusu azaldi, pasam kullanmadi.Icine kum attim, toprak attim, yok kullanmadi.Kapi onundeki kedilerden eve kacamak giren biri kullandi da , neye benzedigini sonucun azicik kestirdim.Icinde karisim cok.
Farkli marka topaklanan peletlerle bir sekilde alistirma umudundayim.Cevreyi de koruyan bir ürün..Sizin ki yine mecbur kalip kullanmis, bu da iyi😊

orhdoner

Ben de yavaş yavaş karıştırarak geçmiştim alıştılar bir sorun olmadı pelet kullanıyorum şuanda ben de

Muezzabalim

Bazen kediler aşırı keskin kokulardan rahatsız olabiliyor.Daha az kokusu olan pelet bulursanız alışır ki sevmese de yapıyormuş maşallah en azından dışına başka yerlere yapmıyor akıllı bıdık 😻

orhdoner

Ben de topaklanan kullanıyorum pelet biokats eco light pelet kedi kumu diye geçiyor ☺️