Kısır Kedi Beslenmesi

Seldaonal

Kedimiz kısırsa ve kilolu değilse, kısır kedi maması yerine normal yetişkin kedi maması kullanmamızda bir sakınca olur mu sizce?

6 CEVAP

Unabomberr

Hangi 'marka'yla beslediğinize göre değişir. Kısır mamayla yetişkini karşılaştırdığımda yağ oranında bariz bir fark var evet, onun dışında kilo sorunu yoksa "magnezyum fosfor kalsiyum" değerlerine bakarak karar verebilirsiniz. En iyi denilen mamalarda Acana ve Orijen'de kısır yetişkin ayrımı yok. Nd'nin kısır mamalarıyla Acana'nın yetişkin mamalarını karşılaştırdığımda magnezyum değeri Nd.de yine yüksek ne anladım bu işten, fosfor kalsiyum değerleri hemen hemen aynı. Mama konusu dipsiz bir kuyu her veteriner her birey farklı bir tezi savunuyor, o yüzden kendiniz yetişkinle kısır olanın değerlerine bakıp uygun olanda karar kılabilirsiniz. Ya da benim gibi dönüşümlü kullanabilirsiniz.

orhdoner

İdrar yollarında problem olabilir ilerde kısır mama kullanılırsa daha iyi olur

Palyaco

Kisir kullanırsanız daha iyi sağlığı için magnezyum dusuk olmalı kisir mamalarda yag ve magnezyum dusuk olur

tyguler

Magnezyum fosfor kalsiyum oranları yuzunden kisir mamasi kullanmalisiniz

duman_cat_world

Magnezyum, kalsiyum, fosfor oranları yüzünden kısır mama kullanmalısınız. Bu oranlar idrar yolları ve böbrek sağlığını korumak için ayarlanıyor. Kısır kedilerin metabolizmalarına uygun olarak hazırlanıyor. Ya kısır mama kullanmalisiniz, yada Acana gibi tüm yaşam evreleri için uygun olan mamalardan👍

Warriorsans

Kısır mamaların bazı değerleri daha düşük oluyor bu değerlere bakarak alabilirsiniz. Aslında çoğu mamada hemen hemen kısır mamayla yetişkin maması aynı olabiliyor. Bu konuda aslında acana gibi markalara da bakabilirsiniz tüm yaşam evrelerine uygun oluyor