Akşam Kedimi Severken Koltuk Altinda Acik Bir Yara Buldum

Gizemiyy

Su anda aci cekmiyor yarin sabah veterine goturecegim disari cikan bir kedi, sunanda ilk mudahele olarak ya da yapabilecegim bir sey var mi?

9 CEVAP

Gizemiyy

Evimizde crystalin var hayvanlarda acik yara icin kullaniliyor sıkmali miyim?

gulsundusmez

Merhaba,
Tipik beslemeden kaynaklı alerji problemi kedide kaşıntı yapmış. Crystalin sıkabilirsiniz ama ilerlerse veterinere gidin ama cilt için uzman bir vete gidin sonra saçma sapan antbiyotikler falan zaman kaybı. Beslenme şeklini düzenleyin mama değişimi yaptınız mı mama kalitesi düştü mü sıklıkla yaş mama ve tavuklu mama ile besleme yapıyor musunuz cevap evetse sebepleri bunlardır büyük ihtimal.Dış parazitde önemli 3ayda bir ense damlası yapar mısınız veya iğne veya hap?

gulsundusmez

eğer iltihaplanma varsa furacin kremde sürün

Gizemiyy

Kendisi astim hastasi, akcigerleri ile alakali bir sorun olabilir mi ya da verdigim ilaclarin yan etkisi?

Gizemiyy

LUTFEN acilen bilen birileri bir sey diyebilir mi cok korkuyorum

Gizemiyy

Bir tane daha kedim var o isirmis olabilir mi

Lils

Önemli bir şey olduğunu sanmıyorum sadece bir yara olabilir. Mantar vs. de olabilir ama yarın veterinere götürüceksiniz zaten

Warriorsans

Umarım sadece bir yaradır veterineriniz ne diyecek bakalım açık yara şeklinde tek bir bölgede birden oluşması ya başka kedi yapmış olabilir yada bir yere çarpmış vs olabilir. Mantar vs olduğunu düşünmüyorum

Gizemiyy

Merhabalar, ilginiz için çok teşekkür ederim, veterinere gittim dışarı çıkarken bir yere çarpmış olabileceğini söylediler, endişelenecek bir durum yokmuş, ama yine de takip ediyorum. Teramisin antibiyotik krem verdiler, ondan sürüyorum cevaplarınızı da dikkate alacağım, evet yaş mamasini değiştirmiştim, eski mamasina geri döndüm. Tavuk haslayip püre halinde veriyordum cok seviyordu ama sıklıgını azaltacağım yarin bir daha veterinere gideceğim dis parazit olarak igne yaptirmadim ama ense damlasi sayiliyorsa yaptiriyorum, pirelendigi icin, tekrardan teşekkür ederim.(◍•ᴗ•◍)❤