Kedisinin Burnu Çatlayan Ve Kabuklanan Varmı Aranızda?

DoraFiko

Küçük kedimin genel olarak burnu kabuklanıyor. Bazen çatlıyor. Aynı dudak çatlaması gibi kan gözüküyor. Hekimim bir sorun değil diyor ama yaşayan varmı bu sorunu

5 CEVAP

Hekimizin diyorsa bir şey yoktur merhem falan vermedi mi

_SeNa

Kedimin de öyle olmuştu veterinere gittiğimizde tırnağıyla kazıdı geçti. Hekiminiz sorun yok diyorsa yoktur.

GammaLamina

Bir kedimin yavruyken burnu surekli çatlıyordu ve kupkuruydu, bir de burnu her yere sokmaktan sürekli pisti. Burnu büyüdükçe nemlendi. Şimdiyse çok sıcak ve nemsiz havalarda burnu hafiften çatlıyor, daha ılıman mevsimlere geçtiğimizde düzeliyor. Su içiyorsa bir sorun olacağını sanmam.

Warriorsans

Su içmesi önemli, farklı herhangi bir deri rahatsızlığı yoksa sorun olduğunu sanmıyorum ama farklı bir veterinere de sorabilirsiniz

DoraFiko

Çok teşekkür ederim cevaplar için. Hekimim biraz önemsemedi açıkcası o yüzden içim rahat değil. Kendim araştırdığımda deri problemi habercisiymiş diye öğrendim. Su içmesi gayet iyi. Ama bebekliğinden beride hafif hırıltılı soluk alması oluyor zaman zaman acaba onunlamı alakalı diye düşünüyorum