Kedimin Kızgınlığı

Febrars

arkadaşlar altı aylık erkek kedim var kızgınlık da koluma sürtünüyor Ve pipisinden su gibi bir şeyler çıkıyor. Kolumu çektiğim zaman miyavlıyor tekrardan kaza mı geri ısırıp aynı pozisyona geçiyor ne yapmam lazım

7 CEVAP

parskedy

merhaba, kısırlaştırmak için 9. ayı beklemenize gerek yok. kedinizin kan testi değerlerine, bağışıklık sistemine ve pek bilmediğim bazı şartların sağlanmasına göre 6. aydan itibaren kısırlaştırabiliyorsunuz. bir veterinerle görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Febrars

HAftada iki üç kez yapıyor böyle kısıtlaştırmak için 9 aylık olması gerekiyormuş ne yapmam lazım yaa

Palyaco

9 aya kadar bekleyin erken girmiş kizginliga 11 aylıkken başlamıştı bizimki kisirlastirdim

Febrars

Veterinerim dedi Zaten 9. Ayda kısırlaştırırız diye yoksa bende beklemem

simbakedi

bu aylari neye gore belirledigini sorun. testislerinde bir sorun yoksa kisirlastirilabilir. her veteriner farkli bir sey soyluyor. kan testi yaptirip baska yerde de kisirlastirabilirsiniz. koku birakiyor sanirim birakmaya devam eder ve kisirlastirdiginiz halde aliskanlik olarak kalabilir

Lokumcukk

Benim kedimde aynı durumda artık kollarımı saklıyorum öyle duruyorum yanında tek çözüm dikkatini dağıtmak Ben dışarı çıkarıp yürütüyorum oyuncak falan oynatıyorum yorulup uyuyor

Ben de geçen ay aynı sorunla veteriner hekimimizi aradım. 7.ayını beklememizi söyledi kısırlaştırmak için. Maalesef zor bir süreç ama dikkatini dağıtarak, bol bol oyun ve ödülle davranışları baya bir azaldı.