Kilosu Normal Mi?

AdaCoco

Merhaba, kedim dişi, bir yaşında ve 5 kilo. Kilosu normal mi? Irkı British Shorthair. Günde 60 gr mama yiyor. Oynatabildiğim kadar oyun oynatıyorum ama artık oyun oynamak istemiyor.

9 CEVAP

Renklipati

Benimde 11 aylık dişi 4,5 kiloydu 15 gün önce tartıldı veteriner gayet normal dedi kısır kedim..bence sizinde normal 1 yaş için

Lokumcukk

Biraz kilolu benim kedim gibi güvenilir bir yeriniz varsa dışarı çıkıp yürütebilirsiniz biraz Ben öyle yapmaya başladım artık daha hareketli daha çok mama yiyor ama kilosu daha normale indi

orhdoner

Merhaba bence normal yaşını almış zaten ölçüsüne göre de mama yiyor bir de çok hareketsiz de değilmiş zaten Allah sağlıklı huzurlu uzun ömürler versin 🙏

Palyaco

Kilosu normal den biraz fazla erkek scotish fold kedim 4.800 4.500 düşürün ligh mama kullanabilirsiniz dışı kediniz çünkü dışı kediler daha az olur kiloları

silaengiin

benim kedim 5 aylık ama 4 kilo sizinki cok az değil öi ya da benimki mi cok obur

Warriorsans

Bence bir tık fazla. En azından daha fazla kilo almaması için dikkat etmelisiniz. Maması paketin arkasında yazan kadar olmalı. Bol bol hareket ettirmeye çalışın. İmkanınız varsa dışarıda gezdirebilirsiniz. Şuan kilosu sınırda oluyor sanırım bundan sonra dikkat edin

AdaCoco

Dışarıda gezdirme imkanım yok maalesef. Sokakta beslediğim kediler her yerde dolaşıyor ve hastalık bulaşmasından korkuyorum. Kedim dışarıdan aşırı derecede korkuyor ayrıca stres olmasını istemiyorum. Kilosuna göre veriyorum mamayı fakat yine de bir değişim olmadı. Bütün gün evde olmadığımdan dolayı kedim bütün gün uyuyor ve oyun oynamak istemiyor. Hareket ettirebildiğim kadar ettiriyorum ama bir yere kadar.

AdaCoco

@orhdoner Teşekkür ederiz sizin kedinize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum :)

AdaCoco

@orhdoner Teşekkür ederiz sizin kedinize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum :)