Kısır Kedi Mama Gramajı

incirreis

Merhaba, artık kısır mamaya geçtik Bozita Indoor kullanıyorum ve kedim ortalama 5 KG ağırlığında. Mama paketinin arkasında 5 KG için günde 40 GR besleme yapmam gerektiği yazıyor. Aslında sorunun cevabı sorunun içinde diyebilirsiniz ama kısır kedi sahipleri olarak günlük besleme gramajına tamamen uyuyor musunuz? 2 öğüne sabah akşam bölsem 20-20 Gram çok az değil mi?

7 CEVAP

Renklipati

Benimde dişi ve kısır 11 aylık 4,5 kg..ben acana kullanıyorum ve ölçüm tablosu 50 Gr diyor uyuyorum ben sabah öğlen akşam 3 bölerek veriyorum belli zaman sonra alışıyorlar mama miktarına bence sizde uymaya gayret edin

Palyaco

50 gr kadar verebilirsiniz öğünlerde bölün 25 gr 25 gr seklinde

Lils

40 gram az geldi bana. Kedinize yetmezse 55 grama kadar çıkartabilirsiniz bence. Benim kedim de 50-60 gram yiyor ortalama kilo problemi yok.

Warriorsans

Acana pacifica kullanıyorum kedim 3,5 kg 40 gr vermem gerektiği yazıyor bende o şekilde veriyorum sabah 20 akşam 20 gr ama benim kedim doymuyor tabağındaki 20 gr mamayı koyduğum an silip süpürüyor ve fazlasını istiyor, vermiyorum yinede. Çok obur bir kez bırakayım bakalım ne kadar yicek dedim tabağı ful doldurdum bu arada tabak büyük, çatlayacak diye korkup önünden almasam bitirecekti hepsini. İstesem de serbest besleme yapamam zaten 3 güne 2 kg mamayı bitirir heralde 😅

incirreis

Hassas terazi bulup 40 gram ölçtüm bakalım kilo kontrolü için böyle devam edeyim o zaman. Teşekkür ediyorum Renklipati

incirreis

@Palyaco teşekkür ederim bir süre 40 gr vereyim henüz yeni başladık. Sağlıksız bir zayıflama oluşursa 50 gr'a çıkarayım o halde.

incirreis

Benim kedim kısır değilken 80 gramı ara ara yiyip 1 günde bitiriyordu. Şimdi yeni düzene alışır mı bilmiyorum ama yorumlarınıza bakarak 40-55 gram arasında deneyeceğim hepinize teşekkür ederim.