7 Aylık Kedimin Tüyleri Dökülmeye Başladı. Mevsimselmidir Acaba.birde Bununla.ilgili Hangi Mamayı Ön

Bartu1907

7 aylık kedimin tüyleri dökülmeye başladı. Mevsimselmidir acaba.Birde bununla.ilgili hangi mamayı önerirsiniz

6 CEVAP

Lils

Her tüy döktüğünde mama değiştirmeyin. Genelde mamaya alakasız oluyor tüy dökümü. Yine de yılda 2-3 kere marka değiştirebilirsiniz çeşit açısından.

orhdoner

Kışa giriyoruz tüy dökümü arttı şu günlerde balıklı mamalar da tüy dökümünde faydalı oluyor hangi markayı kullanıyorsunuz ya da bütçeniz nedir bilmiyorum ama acana nd marka mamalar bu konuda çok yardımcıdır. Onun dışında orta segment mamalar da mystic,bozita da içeriği iyi olan mamalardandır. Sağlıklı mutlu uzun ömürler dilerim 🙏

Palyaco

Tüy dökümü yılda 2 sefer oluyor mevsimlerde mamayla alakası yok vest plus kitten kullanabilirsiniz

Bartu1907

Hangi marka acaba

Sdfgh

Çok fazla tüy dökmemesi için kedinizin kaliteli mama kullanmalı ve özellikle bu dönemde her gün taramalısınız. Tüylü bir kedi ise hatta günde 2 kere taranabilir. Bu dönemde mevsimsel tüy dökerler ancak bunu azaltmak için veterinerinizin önerisiyle kullanacağınız deri ve tüy sağlığı için olan vitaminleri kullanabilirsiniz.

Muezzabalim

Bizde de aynı sorun var biri 6 biri 7 aylık Kedilerim tüy dökümü arttı gibi sanırım kışlık yeni kalın ve sık tüy çıkarıyorlar onların fıtratı da böyle daha sık tarayın bazen mama ile ilgisi olmayabiliyor sağlıklı olsunlar da tek mevsimlik tüy degistirsinler