Kısırlaştırdıktan Sonra Göbeğinde Sarkma Olması Normal Mi?

nurokuducu

Merhaba dostlar,
Kızım 1,5 yaşında American Shorthair. 8 ay önce kısırlaştırıldı, kısırlaştırıldıktan sonra kilo almaya başladı bunun normal olduğunu biliyorum fakat son bir aydır göbeğinin bu kısmında şişme ve sarkma oluyor. Kilodan kaynaklı diyorlar (3,900 gr) ama yine de içim rahat etmiyor. Veteriner bizden illallah etti ona da soramıyorum çünkü ilk kedim ve uyurken bile fotoğrafını atıp bu böyle uyuyor normal mi diye sormuşluğum var.
Kısırlaşmanın etkisidir diye düşünüyorum ama başka bir şey olabilir mi içim rahat değil.

7 CEVAP

incirreis

Allah affetsin veterinerle aranızdaki diyaloğa güldüm 😁

Bir tanıdığım da bu konuda veterinerine sormuştu, herhangi bir sağlık problemi olmadığını, kilodan dolayı sarkma olduğunu söylemişti. Benim kedimin de göbeği sarkık ayrıca sizinkinin de aman aman bir kilosu yok. Yapısal olabileceğini düşünüyorum

fumigo

1.5 yaşında 3.900 mü 🙈 Bizim oğlan 9 aylım 4 kilo oldu olacak heralde 😅😅

fumigo

Ayrıca meraklanmayın gayet sağlıklı görünüyor 👾

nurokuducu

Biraz vesveseliyim sanırım :)
Teşekkür ederim.

Bu daha bişi miii yaaa :)))
Kız benim kedimin göbeğinden bi kedi daha çıkar :))
Maşallah çokta güzel bir bebek hiçbirşeyi yoktur.
Kilo alınca bu cinslerde hemen göbek sarkıyo :)
Benimki de british göbüş + göbüşcüğü var :)

Sdfgh

Şişliğin olmaması lazım. Şişlik mi yağ sarkması mı onu iyi ayırt edin bence. Benim kedilerimde de kısırlaştırma sonrası oldu sarkma. Mama miktarını bi tık azalt fazla kilo almasın. Benim özellikle erkek kedim kilo aldı bayağı. Şimdi kilo verdirmeye uğraşıyorum. Beyefendi de sağ olsun gördüğünü mideye indiriyor. Çekmeceleri açıp ödül mamalarını yiyor paketiyle falan. 😅

edadnmzr

Benim kedim de kısır ve 5 buçuk kilo :D
Göbeğinin öyle olması normal benimkinin de öyle sarkıyor çok tatlılarr