Dişi Kedimi Kısırlaştırdım

thesimba

merhaba, kedimi bu sabah kısırlaştırdım. gaz anestezi ve kendiliğinden eriyen dikiş ile maalesef kendi veterinerimiz de estetik dikiş yoktu. o yüzden bandajlı. tek dikiş. bandaj bizi zorlayacak gibi biraz. iki kere pansumanı var. şu an eve geldik sıcak su torbası koydum yanına uyuyor ama arada kalkıp yürümek istiyor. sanırım saklanmak istiyor. bi sefer azıcık çişini kaçırdı. hala sersemlik var tabii. operasyon sonrası özel hillsin yaş mamasını aldık. ilk gün çok hareket etmemesi gerek sanırım. çantasının içinde de durmak istemiyor. bu süreçte rahatlaması için yapabileceğim başka bişi var mı? sıcak su torbası dışında. hareket edeceği zaman izin vermiyorum birkaç adım atıp geri yatıyorum yatağıma hemen başını sevdiğim zaman hemen dalıyor geri zaten. gece tamamen etkisi geçer gibi nasıl tutacağımı bilemiyorum

6 CEVAP

nurokuducu

Merhaba. Yarasını yalamasından korkuyorsan bebek tulumu alıp giydirebilirsin (kuyruk kısmını makasla kesebilirsin). Benden tavsiye bir iki tane tulum al çünkü tulumuna kaçırabiliyorlar.

Renklipati

Öncelikle geçmiş olsun
Benim estetik olmuştu fakat ilk gün pek kendine olmadığı için kısıtlama amaçlı veteriner im tavsiye si boxs varsa onun içine yumuşak bir battaniye tarzı birşey serin içine koyun maması nıda önüne koyun zamanla alışıyor hatta bir kaç gün kendisi içine girip uyuyordu ben koymadan

thesimba

teşekkür ederim. ilk üç saat çok zorlandı biz de o da. bandajına çok tepki gösterdi. estetik dikişli bir yer tercih etmediğim için çok pişman oldumz. şu an biraz daha iyi alıştı bulunduğu duruma gibi. fakat hareketli bi kefi olduğu için atlayıp zıplamak isiyor. veti kendi haline bırakın biraz dedi. sadece yüksek yerlere atlamasını engelliyorum şimdilik umarım çabuk toplanır psikolojik olerwk etkisi kalmaz yavrum da

Sdfgh

Etkisi kalmaz çabuk atlatıyorlar. Bu gece biraz uykusuz kalıp kedinizin hareketlerini kontrol etmeniz gerekiyor. Kalktığında filan düşmemesi için. Bandajı da kapalıysa başka bir şey için endişe etmenize gerek yok. Mutlu etmek için yaş mama ya da ödül maması verebilirsiniz yemek yemeye başlayacağı zaman. Ben öyle yapmıştım biraz daha iyi hissediyorlar. Bir de hala sersemken yaş mamayı daha rahat yiyorlar.

thesimba

dikiş yeri tamamen kapalı yalsma ihtimali yok hiç yarası kuruyana kadar bandajlı olacak zaten üç dört güne kurur dediler

thesimba

ilk iki gün tamamen yaş mama ve su verilecekmiş zaten. belki üç. daha sonra karıştırarak verip tamamen kuruya geçeceğiz. veterinere ben götürdüğüm için bana biraz küs gibi kardeşime sığındı biraz onun yanına gidiyor umarım bana olan tavrı değişmez bebeğimin 😭 ama iyi olsun da neyse iyileştikten sonra sevdiği ödül sıvısı, oyuncak alacağım. evet bu gece kontroldeyim sürekli birkaç gün böyle bandajının varlığına alıştı gibi az da olsa