Kedim Poposunu Temizlemiyor

Merhaba arkadaşlar kedim küçük annesinden bir şey öğrenmeden ayrılmal zorunda kalmış tuvalet eğitimini verdim ama ne yaparsam yapayım poposunu temizlemeyi öğretemedim sürekli kendim silmek istemiyorum alışmaması için ama kendisini de yalamıyor yani acaba bu durumla karşılaşan var mı yardımcı olabilir misiniz

11 CEVAP

_SeNa

Küçük olduğu için kendi temizlemeyebilir siz ıslak peçeteyle vb silin ıslandığı için yalar zaten. Büyüyünce silmenize gerek kalmaz.

Lils

Tuvaletten çıktıktan sonra popolarını hemen yalamıyorlar zaten. Benim kedim gün içinde kirli hissedince yalıyor. Eğer patisine bulaştırma vs. problemi varsa kum miktarını arttırabilirsiniz 6 santimetreye kadar.

Siliyorum ama ıslaklık falan umurunda değil oyun oynamaya başlıyo hemen

Warriorsans

Kedim 1 yaşını geçti ama poposunu temizleme alışkanlığı yok ancak genel kendini yalarken temizlerse temizler onun dışında temizlemiyor

Kedim kendini de yalamıyor ben çok olmasa da alışmasın diye

Siliyorum*

duman_cat_world

Küçük olduğu için sizin silmeniz gerekiyor. Zaten yetişkin olduğunda işlerinin tertemiz yapıyorlar, silmenize gerek kalmıyor🤗 Alışacağını sanmıyorum.

hannnngggg

benimki de son bir kaç aydır yalıyor oda tuvaletten hemen çıktıktan sonra degil gün içerisinde kendini temizlerken orayı da hallediveriyor elimde pecete ıslak bezle peşinden çok dolaştım sildim kendi kendine yaparsa yapıyor zamanla bırakın kendisi isterse yapacaktır patisine bulastırmıyorsa veya heryeri 💩 içinde kalmıyorsa cokta sorun degil

nburcud

Benim kedimin de pek alıskanlıgı yok o konuda.Ama ilk geldiği zamanlarda hiç temizlemiyordu ben hafif nemli bırakarak öğrenmesini sağladım

Gimlihanim

Küçük olduğu için yardımcı olabilirsiniz. Bir süre sonra alışır diye düşünüyorum.