Kedimin Tüy Dökmesini Nasıl Engellerim

HumaOktem

Kedim çok tüy döküyor bunu Nasıl engellerim

6 CEVAP

betulaltundal

Furminatör kediyi tarak traş etmez ancak her gün kullanıma uygun değil iki haftada bir taramak yeterli onun dışında normal fırçayla her gün taranabilir. Kaliteli bir mama özellikle balıklk olanlar tüy dökümünü azaltır. Vitamin eksikliği de tüylerin dökülmesine sebep olur bu yüzden vitamin takviyesi de yapabilirsiniz.

KedimVar

Furminatorle her gün DEĞİL 15 GÜNDE 1 tarayın.
Balıklı be kaliteli bir mama kullanın.
Her gün günlük fırçayla tarayın.
Malt macun (tüylerin güzel ve parlak gözükmesini, ayrıca kedinin yuttuğu tüyleri dışkı yoluyla çıkarmasını sağlar.) kullanın.

akitalove

Engelleyemezsiniz ama azaltabilirsiniz furminatorle her gun duzenli sekilde tarayın

akitalove

Veteriner tüy dökmemesi icin ilaclar kullanılmasinı kediye zarari olabilcegini soyledi

HumaOktem

furminatorle Kediyi traş mı ediyor yoksa normal tarıyormu

Cotontzu_Siri

Tarıyor