Bayatlamış Mama Değerlendirme

tugbaurek

Kedimin bazen maması bayatlayabiliyor. Bu bayatlanmıs mamaları yemek istrmiyor. Nasıl değerlendirilir. Neler yapılabilir.

10 CEVAP

duman_cat_world

Valla değerlendirilebileceğini pek sanmıyorum 🤷‍♀️

Mamaları bayatlamadan tüketmek gerek, hem ödediğiniz para da ziyan oluyor :(

Lils

Üstüne yeni mamadan az bir şey karıştırmak en mantıklısı. Her zaman benzer miktarda kalıyorsa biraz daha az koyun mamasını. Yaş mama verirken içine de konabilir. Ya da haftada 1 gün sokakta 1 kediye verebilirsiniz o bayılarak yer.

simbakedi

benimki bayat değil ama mama kabında fazla beklemis mamayı bile yemiyor. ben de onları ayırıp yaş mamayla karıştırarak sokaktakilere veriyorum

aeri-l

Bizde de aynı sorun oluyor bazen, sokakta beslediğim kedilerin kuru mamasına karıştırıyorum onlar hiç burun kıvırmıyor bizim evdeki keyifçiler gibi :)

_SeNa

Kuru mama fazla bayatlamadıysa yaş mamayla karıştırılıp verilebilir

tugbaurek

Tabağina koydugum mamadan bahsediyorum.kücuk bi kısim

Palyaco

Bayatlamis mamayi üstüne zeytinyağı dokun 1 tatlı kaşığı

Sdfgh

Ben de bir çok arkadaş gibi sokaktakilere veriyorum ya da üstüne yaş mama koyup karıştırıyorum. O arada gidiyor mideye.

diablerose

mamasini bastan az koyun artmasin

MunevverOzturk

Bayatladigini nasil anliyorsunuz