Kedimin Patisi Şişti Topallıyor

edadnmzr

Merhaba, yaklaşık 2 ay önce kedimin arka patisinde yara vardı. Veterinere götürdüm sıcaktan yanmış olabileceğini söyledi (dışarı çıkmıyor) sprey verdi kullandık yara geçmiş gibiydi kabuk bağlamıştı ama o kabuk geçmedi. Dün patisinin şişik olduğunu fark ettim. Sürekli yalıyor, bugün de topallamaya başladı. Görünürde bir şey batmış gibi durmuyor. Bilgisi olan var mı ne yapmalıyım?

11 CEVAP

Sdfgh

Kötü bir şey olabilir veterinere götürün bence en yakın zamanda. Önceki veteriner ilgilenmezse fazla ya da şüphelenirseniz başka bir veterinere de götürün. Bazen malesef güvenemiyoruz.

Muezzabalim

Çok geçmiş olsun enfeksiyon olmuş olabilir Allah şifa versin kuzuma🤲🏻💕

Kist ya da iltihap olmuş olabilir mutlaka bakılması lazım

edadnmzr

@muezzabalim teşekkür ederim ❤️

edadnmzr

@dengesizkedininmagdurannesi teşekkür ederim geçmezse veterinere gideceğiz

blue_hpood

bu basit bir şey gibi durmuyor, ciddi bi iltihapa benziyor. başka bir veterinere daha danışmanızı öneririm.

gabomb

Devamlı yaladığı için yara enfeksiyon kapmış büyük bir ihtimal. Patisini yalamasını engellemek de çok zor garibim dayanamaz. İyileşir umarım bir an önce antibiyotik sonrası.

edadnmzr

@Sdfgh teşekkür ederim evet güvenemiyoruz malesef :/ geçmezse gideceğiz veterinere yarın bir inceleyeceğim

edadnmzr

@blue_hpood kabuk var 2 ay önceki yaradan kalan. Şu an iltihap gibi bir şey yok patisinde soyulmaya benzer bir şey var altındaki siyahlık da kabuk.

edadnmzr

@gabomb evet sürekli yalıyor engel olamıyorum spreyi var onu sıkınca yalamaması lazım yine yalıyor :/

ezsultan

Merhaba aynı şişliği yaşıyoruz şuan kedimle. sırayla iki patisi de şişti ilk patisi iğne sprey derken sizin dediğiniz gibi ilk patisi kabuk bağladı daha tam iyileşmeden aynı şişlik farklı patide oldu ne yaptınız sorun neymiş nasıl tedavi ettiniz yardımcı olursanız çok sevinirim