Kumdan Çok Hızlı Çıkma Sorunu

Kedim dışkısını ve çişini yaptıktan sonra üstünü örtmeden kumdan koşarak çıkıyor. Bazen poposunda kalıyor oturduğu yerlere bulaşıyor. Üstü örtülmediği için evin içi de kokuyor. İdrar ve dışkısının üstünü kapatmamasının sebebi ne olabilir? Tekrar nasıl alıştırabilirim kapatması için?

6 CEVAP

edadnmzr

Üstünü kapatmamasının sebebini bilmiyorum ama benim kedim de poposunu temizlemiyor ıslak pamukla ıslatıp yalamasını sağlayabilirsiniz ama çözüm değil benimki alışmadı boncuk boncuk kakalar buluyorum oturduğu yerlerde bazen :/

@edadnmzr
Kedim küçük de değil beceremiyor da diyemiyorum.önceden yapıyordu son zamanda böyle oldu.

thesimba

sürekli silip onu alıştırmayın ara ara kumuna götürüp yabru kedilere yaptığımız kazma hareketini deneyin iç güdüsel olarak buna alışık zaten belki yeniden hatırlamasını sağlarsınız eğer olmazsa veterinere danışın davranışsal bir tepki olabilir

edadnmzr

Benimki de 1 yaşında alıştıramadım temizlemeyi. Ben temizliyorudum şimdi ne zaman tuvaletini yapsa sileceğimi anlıyor kaçıyor

manolya2

merhabalar benim kedimde 5 aylık dişi ilk zamanlarda anlamamıstım wc sonrası poposunu yalamadığını takıp ettikten sonra poposunu kesinlikle yalamadığını farkettim .Araştırdım hindistan cevizi yağı sürünce yalanıyormus cözüm oluyor yazmıslardı resmen evde dışkı bekler oldum hayvanda rahatsız elımde pamukla geziyorum sürünce yalanıyor yoksa yalanmıyor biraz abarttımı yagı bilmiyourum etrafına sürüldüğü için tüyleri bi güzelleşti bir uzadı anlatamam :))) ama çözümmü hayır klesinlikle yalamıyor sadece yagı surersem yada pamugu ıslatırsam yalanıyor oda 15 20 adım gidip öyle bu konuda gercekten cok muzdarıbım evde mınık bebekte var iannın hem onun altını degıstır hem kediyi takıp et cok yıprandım sırf bu yuzden takıntı halıne getirmeye basladım ve üzülüyorumda kedim 2 gundur tuvaletını tutuyor gec saatlere kadar kuma goturuyırum rahatsız oluyor bende saga sola yapacak dıye korkuyorum son anda yaptırıyorum ne tavsiye edersiniz baska bir çözümü olan varmı bu konuda ????
.İnanın o kadar uysal hanım hanımcık bır kedı ama budurum yoruyor sıf bu yuzden sahıplendırmeyı dusunuyorum .:((

Lokumcukk

Benim kedim kumu kirliyse asla kazmıyor yapıp koşuyor dediğiniz gibi kumunu günde bir kere temizliyorsanız iki kez temizleyin geri kapatmaya başlayacaktık