Kedim İçin Yaş Mama Alternatifleri

KMBerk

Merhabalar, benim 7 yaşında tekir bir kedim var. Uzun süredir düzenlik olarak proplan gourmet yaş mamasından azar azar veriyorum fakat bu mamanın fiyatları çok oynuyor ve bazen gerekli olduğunda almak biraz güç oluyor. Bu arada genel de 24'lü veya 30'lu alıp saklıyorum. O yüzden elimin altında durması için uygun fiyatlı yaş mama bakıyordum, BestPet ve Naturon mamalarını gördüm. Bu mamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

27 CEVAP

orhdoner

Çok iyi yapmışsınız aldığınız mamalar iyi gayet yavrunuza afiyet şifa olsun inşallah 🙏

Warriorsans

İçerik olarak kullandığınız mama çok kötü. Gimcat, felicia, vetsplus gibi markalara bakabilirsiniz. Naturon markayı sokaktaki kedilerde kullanıyorum severek yiyorlar içerik olarak da fiyat performans açısından başarılı ben 4 tanesini 20 TL ye almıştım

duman_cat_world

Evet gayet normal, gimcat biraz sert jöleli ve parçacıklı bir konserve💯 Minnoşa afiyet olsun😻💘

duman_cat_world

Naturon tek kedi için önermem en fazla iki gün buzdolabında saklayabilirsiniz. Ben sokakta beslediğim kediler için kullanıyorum gayet uygun fiyatlı ve içeriği güzel😻😋 Püre şeklinde olduğu için çokça kediyi doyurabiliyorum

Palyaco

Gimcat fletolari var baya sulu elmali tavuklu ve havuçlu tavuklu ve domatesli ton balıklı bunlar daha sulu katı mamalardan daha iyi

emellkya

Kedime nd veya naturea yaş mama alıyorum. İçerikleri çok güzel .

KMBerk

Aldığım her markayı denedim, her çeşidini denemedim henüz fakat kedim verdiğim Gimcat, Vets plus ve Naturon mamaların hepsini afiyet ile yedi.

Gimcat tavuklu ve çimenli konservesini verdim şimdilik ve gide gele gide gele bitirdi, yani çok sevip sevmediğinden emin olamadım. Bir de tavuklu ve yengeçli almıştım onu da deneyeceğim.

Vets plus somon balıklı konserveyi denedim ve kedim nefes almadan bir solukta bitirdi. Parça kuzu etli de almıştım onu henüz denemedim fakat Vets plus markasından memnun kaldım.

Naturon dana etli konserveyi de bugün denedim 100gr verdim, verirken kokusundan pek hoşlanmadım ve yemeyebilir diye düşünürken gömüldü, onu da bir oturuşta bitirdi.

Şuan da Naturon ve Vets plus markalarını memnunum. Fiyatına, indirim durumuna vs göre karışık gitmeyi planlıyorum.

KMBerk

Veterinerim kedime yaş mamayı çok vermemem gerektiğini söylemişti o yüzden 100 gr konserveleri bile genelde 2ye bölüp veriyorum, kalanı streçleyip dolaba koyuyorum ve sonraki gün tekrar veriyorum. Dediğiniz gibi Naturon 400gr olan konservesini dolapta fazla saklayamazsam o zaman bu marka benim için elenir çünkü 400 gr olan konserveyi en fazla 100'er gr şeklinde vermeliyim.

Sokak kedilerine konserve mama vermiyorum, genelde reflex'in kuru maması + marketlerdeki ucuz sosleriden karışık veriyorum. Apartmanın altına yağmur almayan bir yere yuvalar yaptık orada 10 ila 20 arası kedi var ve genel olarak ben besliyorum o yüzden konserve beni biraz aşar. Bununla beraber petshoplarda ki açık mamalarla da sokak kuşlarını besliyorum. Evde de kedi ve papağanım var, o yüzden genel olarak ilk tercihim fiyat ürünleri oluyor.

Lils

Prochoice içerik olarak fena değil kullanılabilir bence. Vets plus ve naturon daha iyi ama. Bu arada bonacibo bakın bence küçük paketleri aşırı uygun yaş mama olarak ve prochoicetan çok daha iyi içerikli (hayvansal ürün miktarı olarak)

Sweet_Cat35

Merhaba ben Schesir yaş mamalardan öneriyorum hem ucuz hemde kedilir çok seviyor😸✨

KMBerk

Arkadaşlar ProChoice hakkında ne düşünüyorsunuz fakat konserve şeklinde değil de şu poşet gibi olan yaş mamalar, bugün GimCat in sonuncusu olan tavuklu ve yengeçlisini verdim yüzüne bile bakmadı Gimcat pek bizimkine göre değil maalesef. Şuan Naturon ve Vets garanti fakat bunun yanına bir çeşit daha mama eklemek istiyorum. ProChoice u severek yedi, birde Me-O hakkında görüşleriniz nelerdir?

KMBerk

Ekşide bonacibo ile ilgili şöyle bir yorum var ne düşünüyorsunuz?

"son veteriner ziyaretimizde, veterinerimiz yaklaşık 1 yıl kendileriyle çalıştıktan sonra (bonacibo markasından bahsediyor), hastalarında artış başlayınca ilişkilerine son verdiklerini anlattı. evindeki hiç bir hayvana yedirmediğini ve yedirmeyi de hiç düşünmediğini anlattı. kendisine de muazzam güvenirim. bizimkinin bayıla bayıla yemesini bile içeriğindeki tatlandırıcılara bağladı"