Kedim İçin Yaş Mama Alternatifleri

KMBerk

Merhabalar, benim 7 yaşında tekir bir kedim var. Uzun süredir düzenlik olarak proplan gourmet yaş mamasından azar azar veriyorum fakat bu mamanın fiyatları çok oynuyor ve bazen gerekli olduğunda almak biraz güç oluyor. Bu arada genel de 24'lü veya 30'lu alıp saklıyorum. O yüzden elimin altında durması için uygun fiyatlı yaş mama bakıyordum, BestPet ve Naturon mamalarını gördüm. Bu mamalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

27 CEVAP

Lils

Bu arada gourmet çöp bir mama . Seker içeriyor ve et oranı %4 kalanına ne koymuşlar bilmiyoruz. Felicia sadece et ve et suyu içeren güzel bir tercih. Bestpet içinde şeker yok ama et oranı yine %4 kalanı ne meçhul. O yüzden gourmet kesinlikle vermeyin. Bestpet ise vermeseniz daha iyi içerik olarak şüpheli çünkü

KMBerk

Arkadaşlar bugün ilk deneme olarak GimCat Tavuklu ve Çimenli Kedi Konservesini verdim, önceki mama kadar hevesli yemedi ama şuan yiyor fakat şu dikkatimi çekti konserve sert geldi gözüme diğeri gibi değil. Bu konserve böyle mi? Mama kabına koyarken genelde çatal ile biraz ezip koyuyorum bunu koyarken eski mamaya göre zorlandım, kedim de kaptan değil de kenara azar azar alıp yiyor.

Gimlihanim

Felicia konserve, Gimcat, vets plus bu mamalar da oldukça güzel. Gourmet ile hemen hemen aynı fiyat. Hatta bazen indirime girip daha ucuza bile alabiliyorsunuz. Gourmet yerine kesinlikle bunları denemelisiniz. Gourmet pek iyi bir mama değil.

KMBerk

Teşekkürler, deneme amaçlı 2 adet Vet's Plus, 2 adet Gimcat ve 1 adet Naturon konserve kedi maması sipariş etmiştim, onları teker teker verip deneyeceğim hangisini daha hevesli yiyor ona göre bir seçim yapacağım.

Palyaco

Vest plus daha iyi onlardan alsanız söylediniz ürünlerden daha iyi

Lokumcukk

Refleks plus yavru kuzu etli yaş mama var kedim önceden çok severdi

duman_cat_world

Gourmet ve Bestpet çok kalitesiz Gimcat, vets plus, nutri feline, felicia konserveleri tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlılar.

diablerose

gimcat evet pek dökümlu bi mama degil, kalıp gibi

thesimba

onlar hakkında bi bilgim yok ama felicia konserve olanlardan çok memnunum içeriğine bakarsınız temiz bir içeriğe sahip

Lils

Gimcat, vets plus, naturon içerik olarak iyi ve uygun fiyatlı

KMBerk

Şuan aklıma yatan markalar Gimcat, Vets plus ve Naturon. Bunlardan 1-2 çeşit alıp kedimin sevip sevmeyeceğine bakmayı düşünüyorum.

Bir soru daha sormak istiyorum ben hep 85-100 gr olan konserveleri kullandım fakat bu Naturon konserveleri 400gr, kedime ne şekilde vermem uygun olur?

Palyaco

100 gr şekilde 4 bilebilirsin geri kalanı dolapta saklayın ben hep 70 yada 100 gr aliyorum tek seferde bitsin diye ağzı açıldıktan sonra bakteri üretiyor

Renklipati

Naturon deneyin derim özellikle püre olan ezme,benim kedim yaş mama yemez sevmez fakat dediğim mamanın konservesi ni severek yedi

simbakedi

evet gimcat yaş mamalar daha kalıp gibi oluyor endiselenmeyin. ben de azcık parcalıyorum verirken

KMBerk

@Palyaco bugün mamalara bakarken fark etmiştim dediğiniz mamayı, aklımın bir kenarında duruyor olmazsa 1 tane alıp sevip sevmeyeceğine bakarım. Bizimki en çok hindili ve somonlu olanları yiyor ondan söyleyebilirim fakat biraz daha araştıracağım.

@thesimba dediğiniz mama da benim kullandığım mama ile eş değer bir fiyatta, o yüzden çok içime sinmedi maalesef.