2 Aylık Yavru Bir Kediye Nasıl Yaklaşılmalı?

Cereny99

Merhaba arkadaşlar. Biz sokaktan ufak bir kedi sahiplendik. Normalde çok tatlı, kendini çok sevdiriyor. Ancak bazen el ve ayaklarımıza saldırıyor, ısırıyor. Kedi evi alacak durumumuz yok. Nasıl bir çözüm önerirsiniz bize? Teşekkür ederim.

4 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Kedili hayatiniz kutlu olsun.
Kedi evi zaten bir sans isidir.Kullanmayan kediler de oluyor..
Yavru o daha ve oynuyor.O esnada ilgisini baska bir oyincaga kaydirabilir, net bir tonda hayir diyerek egitebilirsiniz.Youtubeda yardimci videolar bulabilirsiniz..😊

Muezzabalim

Yeni kedinizke mutlu sağlıklı uzun bir hayat dilerim size🤲🏻🐾O daha bebek o yüzden oyun istiyor olabilir tırmalama tahtası yoksa bile halının ters yüzeyine onun önünde siz tırnaklarınızı sürün o da yapacaktır en pratik bu var ayrıca ona minik kendine göre oyuncak verebilirsiniz mesela minik bir top aliminyum folyo ile yapılmış topa bayılır kediler size tavsiyem şu anlarınızın tadını çıkarın kucakta kendini sevdirir kucağınızda uyur çünkü büyüyünce başına buyruk serseri oluyorlar 😂🐾✋🏻

_selinnn

Bizim de kedimiz iki aylık ve aynı şeyleri yapıyor daha yeni sahiplendik ama bir şeyler öğrendim :) Zaten bunları oyun amaçlı yapıyorlar. Isırmaya çalıştığı zaman onunla oyun oynamayı kesiyorum ve koltukta oturuyorum sonra yanıma gelip kucağımda uslu uslu duruyor, kendini sevdiriyor hatta bazen uyuyor :)

Lils

Tırmalama tahtanız var mı? 20 lira orayı tırmalarsa evdeki eşyaları tırmalamaz. Ayrıca yavru olduğu için normal. Öyle yaptığında hayır deyip gidebilirsiniz