Kuru Mama Neden Kurtlanır

Duygutum

Merhabalar.. İlkkez böyle bir olay yaşıyoruz. Ucuz bir siteden bozita marka köpek maması aldık. Bu ikinci alışımızdı. Mamayı her zaman dışı mavi içi beyaz güneş geçirmeyen gıda bidonunda saklıyorum. İlkkez mamanın kurtlandığını gördüm. Daha 1 ay bile olmadı alalı. Mamayı yedirmiyorum. Çok daha öncesinde kapağını iyi kapatmadıkları için ıslanıp küflenmişti içi iyice yıkayıp kuruladım. Yani kapak açık kalsa bile nasıl oluyor anlamadım. Sahte ya da son kullanma tarihi geçmiş olabilir mi. Kendileri son kullanma tarihi basıyor olabilir mi? Ucuz olduğu için kampanyalı diye aldık ama içim hiç rahat değil. Bu durumu yaşayan varsa bize bilgi verebilir misiniz Lütfen 🙏🙏

11 CEVAP

cat_expert

Mamanın kurtlanmasının birkaç sebebi vardır.

Son kullanma tarihinin dolması
Paketin güneş altında kalması, önceden hava alması veya mamanın sıvı temasına maruz kalıp nemlenmesi.

Superisi814

Merhaba,
Hic bir bilgim yok , şaşirdim da.Özellikle begeni atiyorum ki, bilgisi olanlar görsün.

Duygutum

M.a.r.k.a ma.ma sitesinden aldım. Çok pişmanım 😔. Özellikle gıda bidonu aldım kuru mama için ve 2 yıldır kullanıyorum. Şimdiye kadar 1 kere sorun yaşamıştım. O da kapağını açık bırakmışlardı. Islanmıştı. Normalde güneş ve hava almıyor. Kedi maması içinde aynı bidondan kullanıyoruz. Sadece köpek maması ilkkez böyle oldu. Bahçemiz de çok fazla kedimiz var. Evde de 2 kedimiz 1 köpeğimiz var. Kızım yeni nörolojik fip tedavisi oldu. Malesef ekonomik olarak ucuz ama orta kalite mama kullanmaya yöneldik. En uygun neredeyse ordan aldık. Çöp oldu herşey.. Ayrıca büyük alışveriş sitelerinde de ma,rka ma,ma satıcı olarak bulunuyor. O sitelerde güvenilir değil artık. Korkunç bir durum 😔Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. 🙏🐾Üzücü bir tecrübe oldu bizim için.. Çoğu kişiye faydası olur umarım 🙏 bizim düştüğümüz hataya düşmezler inşallah 🙏🐾

Duygutum

Çok teşekkür ederim.. Bizde çok şaşkınız. Bildiğiniz beyaz kurt geziniyordu mamanın içinde. Umarım bilgisi olan birisini çıkar. Araştırdım fakat net bir bilgi bulamadım.

simbakedi

hangi siteden aldiniz

Palyaco

Aynısı golosi indor da başıma geldi paketi açar açmaz mar.ka.mama.dan almıştım direk çöpe attim

Gimlihanim

İlk defa duydum. Yardımcı olamayacağım kusura bakmayın. Üste çıksın diye yorum atıyorum.

Güvenilir olmayan yerlerden mama almayınız. Üstünde etiket yapıştırılmış tarihi geçmiş bir mama gönderilmişti bana. 10 15 lira fazla olsun güvenilir olsun.

Ayssgul

Bende ilk defa duydum yani kuru mama adı üstünde nem e mağruz mu kaldı acaba

orhdoner

Çok geçmiş olsun kötü bir olay yaşamışsınız yavrularınıza da huzurlu mutlu uzun sağlıklı ömürler dilerim 🙏 Son kullanma tarihi geçmiş üzerine başka etiket vurmuş olabilirler Allah insanların içine vicdan merhamet versin başka denecek birşey yok böyle şeylere gerçekten

Duygutum

Çok amin.. Tüm çocukların sağlıklı ömürleri olsun 🙏🐾 sağolun var olun 🙏

malesef insanların tükettiği gıdalarda bile hile, yalan, sahtekarlık var. Bu tarz işletmeler batsın inşallah.. Aldıkları paranın hayrını görmesinler.. Keşke herkes her işi yapamasa 😔