Oridermly Krem Kullananlar

Dobbyko

Herkese merhabar, kedimi geçen hafta p.tesi günü kulak kaşıması ve kafasını ara sıra sallaması sebebiyle veterinere götürdüm. Hekim kulak enfeksiyonu olduğunu ama başında olduğunu söyleyip oridermly krem ve bir tane de temizleme solüsyonu verdi. Sol kulağında enf. vardı ama ikisine de günde 2 kez kullan dedi. Kremi kullanmadan önce kulağında aşırı bir kir yoktu sadece hafif bir akıntı vardı ama kremi kullandığımızdan beri iki kulağında da kahverengi lekeler var. Kaşıması ve başını sallaması azaldı ama o lekeler neden oldu anlayamadım. 1 haftadır kullanıyoruz ve artık kedim de bıktı ben de çok üzülüyorum, muhtemen canı yanıyor ve kulağını elletmiyor artık. Hafta başında kontrole gidicez ama bu kremi kullanan var mıdır? Bu kahverengi lekelerin sebebi nedir? Krem kuruduğu için mi böyle oluyor yada enfeksiyonu mu atıyor? Lekeler nasıl geçer ve kaç günde etki eder bu krem? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 🙏

11 CEVAP

Minigimmm

Merhabalar. Oncelikle gecmis olsun. Biz de kullandik oridermyl kremini. Kulaktan çok çektik zamanında o yuzden iyi bilirim. Şoyle ki o kahverengi lekeler icerdeki akıntı enfeksiyon ve kir. İlaç yardımı ile bunlari atıyor dışarı boyle olmasi iyi. Hekimimiz bekledigimizde bu zaten demisti boyle boyle iyilesecek. Siz kremi damlatmadan önce bir pamuk yardimi ile kulagin cok derinine gitmeden iç çeperi temizleyip ardindan kremi damlatabilirsiniz. Oridermyl iyi bir krem 1 haftadir kullanıyormuşsunuz, muhtemelen geçmiştir diye düşünüyorum ama geçmemişse hala devam edecekseniz kreme dediğim gibi yapabilirsiniz. Yalniz kulak icine solüsyon falan damlatmayin oranın ph değeri bozulunca zaten enfeksiyon kapıyor. Disk (makyaj temizleme) pamuğa solüsyon sıkıp o sekil kulagini silebilirsiniz. Kremi döktükten sonrada kulaklara masaj yapip icerde dağılmasini saglarsaniz iyi olur.

Duygutum

Merhabalar öncelikle çok geçmiş olsun.. Bizde o kremi kullanıyoruz. Hafif bir enfeksiyonumuz var o yüzden. Enfeksiyonun şiddetine göre tedavinizin süresi belirlenir sanırım mutlaka kontrole gitmelisiniz. Kahverengi lekeler kulak iltihabı olabilir. Kir de olabilir. Yani kulağındaki sorunu tamamen geçmedi anladığım kadarıyla. Tabi ki en doğru bilgiyi hekimlerden alırsınız. Fakat sabırlı olmalısınız. Malesef bazı tedaviler uzun sürüyor.. Herşey onların iyi olması için.. İnşallah çabucak atlatırsınız 🙏🐾

Dobbyko

@Duygutum peki bu lekeleri temizleyebilir miyim? Çünkü kuruyorlar ve öylece kalıyorlar solüsyon damlatiyorum kremden önce önce masaj yapıyorum kulağına sonra kendisi kulağını sallıyor ama atılmıyor lekeler. Solusyon ve krem kullanarak kendi kendine kulağı beyazlasir mi yoksa benim bir şey yapmam gerekir mi?

Duygutum

Bildiğim kadarıyla tabi ki temizleyebilirsiniz. Ekstra bir rahatsızlığı yoksa tabi. Gazlı bez kullanırsanız daha sağlıklı olur. Kendiliğinden geçmez lekeler, kulak içi beyazlaşmaz. Onlar büyük ihtimalle kirdir. Nazikçe temizlerseniz bir kaç güne geçer. 🙏 Tekrar çok geçmiş olsun.

Dobbyko

@Duygutum çok çok teşekkür ederim. Moralim o kadar bozuk ki söyledikleriniz bir nebze iyi geldi. Çok sağolun. Bu arada size de çok geçmiş olsun. Geçsin gitsin inşallah bütün hastalıklar, Rabbim beterinden korusun.🙏

Duygutum

Güzel düşünün güzel olsun.. Herşeyi hissediyorlar. Moralinizi yüksek tutun lütfen.. Onlarda bile stres bir çok hastalığı tetikliyor. Yavrunuz için iyi olmalısınız 🙏. Endişelenmeyin sonunda iyi olucak inanın.
Çok teşekkür ederim çok sağolun.. Amin 🤲🤍 Allahım şifası olmayan hastalık vermesin çocuklarımıza 🤲🤍 sevgiler..

CaglaKesik

Merhaba çok geçmiş olsun bende kedimin sol kulağıyla ilgili çok sorun yaşadım. Kulağı kıpkırmızı olur cayır cayır yanardı. Birçok yöntem denedik antibiyotik iğne tedavisi mi dersiniz, doğal yöntemler mi dersiniz, mama değişmeleri mi... Dediğiniz kremi yüksek bir fiyata (180 tl) hiç bilmediğim bir veteriner verdi. İçeriğini iyice araştırdıktan sonra 1 gün değil 1 ay 25 gün boyunca kullandım. Ve bahsettiğiniz gibi bizimkinde de kahverengi lekeler oluştu sanki toprak kulağına girmiş gibi lekeler. Aynende dediğiniz gibi iltihabı kustuğu için o lekeler çıkarmış çünkü lekeler çıkar çıkmaz panikleyip veterinerime götürmüştüm. Hiç temizlemeye çalışmayın çünkü (deneyimledim) temizlenmiyor üstüne üstlük hayvanın kulağı daha da kötü oluyor. O zamandan bu zaman maşallah ve elhamdulillah kızımın kulağı bir daha hiç öyle olmadı. Bazen çok hafif bir kızarıklık görsem orayı nemlendirecek kadar sürüyorum anında geçiriyor. Bitse tekrar alacağım bi krem. Hiç kendini zi üzmeyin mutlaka geçecektir.

Dobbyko

@CaglaKesik İlaca başlamadan önce bu kadar kirli olmayıp ilaçtan sonra bu kadar kirlenince ve temizlemek çok zor olduğu için beni çok panikletti, üzdü. Yarın iş çıkışı götürecektim kontrole ama bugün götürmek daha iyi olacak sanırım. Umarım en kısa zamanda geçer gider. Size çok çok teşekkür ederim içimi rahatlattınınız.

CaglaKesik

@Dobbyko hiç endişelenmeyin krem biraz uzun vadede etkisini gösteriyor 1 ay çekmez kulağı düzelir tekrar geçmiş olsuun miniğin ömrü tüyü kadar çok olsun ✨

Dobbyko

@Minigimm selamlar, hekimimizin verdiği solüsyon medikal bir solüsyon aslinda enfeksiyon tedavisinde yardımcı olarak kullanılabilir yazıyor kutusunda. Kulak kanalına uyguluyorum solüsyonu da kremi de ikisinde de masaj yapıyorum ki içeri dağılsın. Solusyondan sonra başını sallamasina izin verip islakligi temizliyorum disk pamukla ama kirleri tamamen temizleyemiyorum açıkçası çünkü ya yavrumun canı acıyor kulağı hassaslastigi için yada sıkıldı artık sessiz sessiz miyavlamaya başlıyor bırak beni diye ki normalde hiç sesi çıkmaz. Bir de kurudukları için daha çok uğraşmam gerekiyor. O kirleri tamamen temizlemeden kremi damlatsam bı sıkıntı olur mu?

Dobbyko

Yardımcı olan, olmak isteyipte bilgisi olmayan herkese çok çok teşekkür ederim. Bu sabah kontrole gittik. Enfeksiyonu en başından farkettigim için 6 gün gibi bir sürede tamamen geçmiş. 3 gün daha önlem amaçlı kullanıp İlaci bırakacağız. Allah kimsenin evladına dert, keder, hastalık vermesin. Hasta olan tüm evlatlara da şifa versin inşallah. 🙏❤️