Isırık Sorunsalı

elifvelokum

6 aylık bir kedim var gece yatarken üstüme örtü örttüğüm an gelip örtünün üstünden bacaklarımı ısırmaya başlıyor ): normalde örtü yokken sorun yok, hatta gelir yanıma yatar beraber uyuruz, fakat üstüme bir şey örttüğüm an gözü beni falan görmüyor ve fena ısırıyor. Bunu engellemek için yapabileceğim bir şey var mı ya da siz de aynı durumu yaşıyor musunuz?

9 CEVAP

yalkuzak

merhaba, örtünün altını oyun sanıyorlar galiba benim minikler de öyle ama büyüdükçe unuttu diğer kedilerim. bu ısırma konularını nasıl alıştırıyorlar bilmiyorum ama bence yavru oldukları için yapıyorlar, o an dikkatini başka bir şeye çekebilirsiniz. ben istemediğim bir şey yaptıklarında önlerine top filan atıyorum bırakıyorlar her şeyi.

yulafthecat

Benimki de aynı şekilde güneş doğduğu an uyanıp ayaklarıma atlamaya başlıyor, çorap giydiğimde de aynı şekilde atlıyor ısırıyor, o an oynaması için başka bir şey vererek oyalamaya çalışıyorum

_SeNa

Benim kedim de ısırıyor. Ama hareketsiz durunca ısırmıyor. Bazen durdukyere de ısırabiliyor. Bu aralar daha çok yapıyor bunu diş cikardiği için huysuz heralde. Büyüyünce bu huyları azalıyormuş

Renklipati

Kedilerin genelinde var demekki örtünün altında ayaklarımızı ne olarak görüyorlarsa :)bizimde çok yapardı zamanla git gide azaldı ben o zamanlar çözüm olarak aylarımı ortmezdim açıkta kalınca yapamazdı garip bu kedi milleti :)

elifvelokum

merhaba, oyun oynarken bu kadar güçlü ısırmıyor ama nedense örtünün altında olan benim bacaklarıma oluyor 😄 dikkatini çekmek için neler yapıyorum neler.. en sonunda sıkılıp gitmesini bekliyorum ancak öyle vazgeçiyor. Umarım dediğiniz gibi büyüyünce unutur

elifvelokum

büyüyünce azalacaksa sorun yok, o zamana kadar çekeceğiz artık 😁 cevap yazan herkese teşekkür ederiz 😊

orhdoner

Bizimkiler büyüdü hala atlıyor ısırıyor walla ☺️

elifvelokum

umarım sonumuz öyle olmaz çünkü ayaklarımı ciddi ciddi ısırıyor sıpa 😫

blue_hpood

gün içerisinde enerjisini bolca atmasını sağlayın. mutlaka ona özel alanları olsun ve güvenli alan varsa göğüs tasmasına alıştırdıktan sonra vakit geçirmesini sağlayın. fazlasıyla enerjik, başka bir şey değil:)