Kedim 3 Günde Bir Kusuyor

mmtkrc

Merhaba
Scottish Fold cinsi kedimde maalesef kusma problemi var. 3 günde bir safra ve mama kusuyor. Bazen bu kusmaların sonunda kan kusuyor. Birçok veterinere götürdük. İlaçlı röntgen, kan tahlili, korona testi her şey yapıldı ve sonuçlar tertemiz. Mama olarak 2,5 aylıktan itibaren Gastrointestinal kullanıyorum. Kedim 6 aylık oldu ve hala kusması durmadı. En son gittiğimiz veteriner gastritten şüphelendi ve antepsin şurup kullanmaya başladık. O da fayda etmedi ve kusmalar devam etti. Daha önce başına bu süreklilikte bir vaka gelen var mı? Ne yaptıysam kedimi iyileştiremiyorum. Fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

3 CEVAP

_SeNa

Malt ya da çim kullanıyor musunuz

mmtkrc

Malt kullanıyoruz ama zaten tüy kusmuyor safra ve mama kusuyor.

1Elif

Ben her sabah 5’te kusma sesine uyanıyordum. Sonra alakasız bir şekilde balkona çıktığı ya da cam açıkken önünde durduğu zaman kustuğunu fark ettim. Üşüttüğü için kusuyormuş sanırım üstelik havanın sıcak olduğu zamanlardı. Daha bir sürü ekstra hastalığı da var ama cereyanda bırakmadığımda kusmalar şimdilik durdu gibi, malt filan da hayatta yemiyor. Mamayı da sanabelle sensitive yaptım bu arada.