Köpek Çişe Alıştırma

LLale

Merhaba arkadaşım bugün köpek sahiplendi ama benimde onunda çişe alıştırma hakkında en ufak bir fikrimiz yok bilgi verir misiniz

14 CEVAP

Dobbyko

Eğer yavruysa kopeginizi öncelikle bir odanın içine koyun ve her her yere gazete kağıdı serin hayvan tuvaleti geldiği zaman gazete kağıdının kokusunu alıp yapacak sonra yavaş yavaş gazete kağıdını toplayın teker teker kaldırabilirsiniz kağıtları en son 1 tane gazete kağıdı kalana kadar alanı daralta daralta kaldırın kağıtları en son köpek koklayarak gazete kağıdını bulup onun üzerine yapacak tuvaletini. Tabi her seferinde yeni gazete kağıdı sermeniz gerekiyor. Hayvan büyüdüğünde çiş ve kaka saatlerini gözlemleyin ve o saatlerde dışarı çıkarmaya başlayın. Zamanla o da tuvaletini yapmak için dışarı çıkmayı bekleyecek.

Dobbyko

İkisini de kullanabilirsiniz gazete kağıdı daha rahat ve ucuz olur diye söyledim. Biz yıllar önce sokaktan bir köpek sahiplenmistik ve veterinerimiz bu şekilde alistirmamizi söylemişti.

Littlejoey

İlk başlarda pede öğretebilirsiniz ama gereksiz kafası karışmış olur. En iyisi doğasına da uygun olarak tuvalet eğitimi için dışarıya alıştırmak. Yavruysa eğer köpeğiniz çok sık dışarı çıkartın. Toprağa yapmaya alışsın. Tuvaletini dışarıya yaptığında ödüllendirin misal.

Aleynademirtas

dışarı çıkarmak en güzeli onlar için evet ama yavru bir köpeğin 4 aylık olana kadar aşıları tam olarak bitmiş olmuyor bu yüzden dışarı çıkarırken çok dikkatli olunması gerekli
ped daha sağlıklı gazateden pedi tavsiye ederim

theyusra

ya yargılamak istemiyorum ama tuvalet eğitiminin bile nasıl verileceğini bilmeyen birisi neden köpek sahiplenir, ben aylardır köpek eğitimi üzerine araştırma yapıyorum istesem şu an sertifika bile alırım ama hala kendimi yeterli görmüyorum. ayrıca hayır köpek pedleri / gazeteler / hasta pedleri vs köpeklerin doğasına uygun olan şeyler değil, köpek direkt çimi öğrenmeli. böyle şeyler kullanarak hem köpeklerin tuvalet eğitimi uzuyor hem de kafası karışıyor.

zibityus

kralailesi.com/arsiv adresine anahtar kelimeleri yazarak çıkan videoları izlemenizi öneririm

LLale

Teşekkür ederim

LLale

Kesinlikle haklısınız benimde kedim var insan doğası gibi hayvanlar ile ilgili de bilgilenmeli sorumluluk sahibi olmak gerektigi sonrasında eyleme geçilmeli düşüncesindeyim bana sadece sordu ve bende yardımcı olmak istedim

LLale

Köpek petleri varmış internette yazıyor onlar peki nasıl oluyor hangisi daha mantıklı

theyusra

anladım, şanslı ki sizin gibi bir arkadaşı var. yine de ne zaman sorusu olursa yazın ki yardımcı olabilelim, yoksa işi çok zor..

Kediciik21

Çiş spreyi var internette veya petshopta bulabilirsiniz çiş peşine ondan sikarsaniz alışıyor diye biliyorum ne kadar doğru bilmiyorum

Kediciik21

Yinede bir deneyin işe yarayada bilir yaramayada

Askpatileri

6 aya kadar alan kısıtlaması şart. Tuvaletini pede yaptığında çıkarın bol bol sevin.sonra tekrar bırakın. Ödül olduğunu anlasın.

zfrshn

Köpek eğitimi hususunda Tarkan özvardarlının köpek koleji kanalı size çok yardımcı olur.youtubede Bazı ingilizce türkçe melezi kelimeleri sinirimi bozsada zaman zaman açıp istifade ederim.Tarzdır kendisi :D