Sokakta Kedi Buldum Cinsi Ne ?

Merzela

Evet arkadaşlar tamda kedime kardeş sahiplenmek isterken sokakta bir beyaz yavru kedi buldum. Ve zor uğraşlar sayesinde yakaladım. Okadar korkak bir kediki diğer kediler sürekli dövüyordu. Araba sesinden dahi korkuyordu. Büyük ihtimal birinin sokağa attığını düşünmeye başladım. Bana Van kedisi gibi geldi. Sizce cinsi nedir? Bir gözü sarı bir gözü mavi .ve lütfen . Yabani korkak bir kediyi nasıl alıştırabilirim bana yardımcı olun.

17 CEVAP

Gözü hasta gibi görünüyor. Bir an önce kontrole götürün. Aşılarını da yaptırın diğer kedinize bişe bulaşmasın. Hem de cinsini öğrenirsiniz orada.

blue_hpood

tekir.

Seymaaacaan

@blue_hpood
Tekir bir cins değil kürk rengidir🙃

Merzela

Gözleri sağlam en ufak hareketimizi görüp kaçıyor tabiki veterinere götürucegim fakat az daha insana alışması lazim çok çok korkuyor. Boxa koymam çok zor .

diablerose

sabirla bekleyin yeter. bnm kedi cok urkekti. simdi çapağını sıyırmama bile aldirmiyor

Thesudeaskin

Van kedisine benziyor dediğiniz gibi. Ona biraz zaman tanıyın bence saklanıyosa alıp çıkartmaya çalışmayın, yavaşça yaklaşın, ödül maması verebilirsiniz size yaklaştıkça. Bence bu şekilde alışır zaman gerekiyor.

Lils

Van kedisi

Ay çok tatlı maşallah zamanla alışır size acıkınca mecburen saklandığı yerden çıkar merak etmeyin 1-2 hafta kadar sürebilir alışması

Warriorsans

Zamanla size alışır çok üzerine gitmeyin. Ayrıca Van kedisine benziyor

Lokumcukk

İnşallah değildir ama renkli gözü hastalıktan dolayıda olabilir

blue_hpood

öyleyse sokak kedisi:)

Sedabekir

Van kedisi gibi :) siz ona gülümsedikçe sevgi gösterdikçe alışacak merak etmeyin :)

orhdoner

Çok tatlış maşallah tüyü kadar uzun ve sağlıklı ömrü olsun Van kedisine benziyor gene de çok bilemiyorum zamanla size alışır merak etmeyin siz ona birşey verdikçe size yanaşır ☺️

sultansbutler

3 tane video attım umarım yardımcı olur. Flatbush Cat kanalı en sevdiğim kanallardan. gerek çekimler ve videoların genel vibeı, gerek verdikleri bilgiler. yabancı kanallardan video atmamın nedeni işi daha tekniğe dökmeleri ve basitçe türkçe kanalları pek takip etmemem :) eğer ingilizceniz yeterli gelmezse, ki sorun yaşayacağınızı sanmıyorum videoda herşeyi gösteriyorlar, video çevirisinde yardımcı olurum.