Parazit Damlası Ve Hapı

Merhaba bu iki parazit hapı ve damlasını kullanan var mı iyi mi kötü mü

15 CEVAP

irmtnc3

İç parazit çok iyi 12 yıldır bunu kullanıyoruz Büyük ırk köpeğime dış parazitte bunu kullanıyoruz ama köpeklerimiz hiç pirelenmedi ( maşallah 🧿 dilimizi ısıralım) o yüzden etkili mi değil mi bilmiyorum ama ikisinide kullanıyoruz

hannnngggg

caniverm kullandım ense damlası olarakta benimkisi fiproesti hiç bir ise yaramıyor ne yazık ki

Seymaaacaan

İç parazit hapı güzel. Damlanın pek etkili olduğu söylenemez. 1 ay koruyor, 1 ay sonrasında pirelerle iç içeyseniz yine pirelenir

orhdoner

İkisi de güzel biz yıllardır kullanıyoruz memnunuz ☺️

@orhdoner bir zararı olmaz dimi yavru daha yavrulara hapın yarısını vermem gerekiyormuş umarım faydasını görürüz

orhdoner

Çok küçük değilse zararı olmaz

orhdoner

Dış parazit birşey olmaz iç parazit de yarısı ya da yarısının yarısı çeyrek verin ne olur ne olmaz daha küçük çünkü çok geçmiş olsun uzun sağlıklı ömürler dilerim ☺️🙏

mimimomo

dis parazit/pire icin kullanilan tum ense damlalari zaten 1 ay koruma sagliyormus (ben de uzun suruyor zannediyordum ilk zamanlar. sizdekini kullanmadim ama veterinerden temin ettiyseniz muhtemelen hepsi aynidir)

ic parazit hapi icin kedinin kilosuna gore yarim veriyorlar (enjeksiyon uygulayan da var)
ama kediniz nispeten zayif ise, biraz agir gelebilir. yeme-icmesini kontrol edip, gerekirse siz destekleyin bir iki gun.

bir de o hap: caniverm, tat olarak cok itici bir sey, aklinizda olsun.
hapi yutturmaya calisirken agzina/diline temas ederse kopuklenme ve salyalanma oluyor (korkmayin, korkulacak bir sey yok fakat, ) kediniz tepki gosterip hapi tukurebiliyor. bi sonaki uygulamaniz da zorlasiyor, cunku unutmuyolar :)

ek olarak: hapi basari ile yutturabildikten sonra da, max 1.5 saat gozlemleyin. ola ki kusarsa hapin etkisi sifirlaniyor.

mimimomo

@yasarmuninegmailcom -- rica ederim:)

evet: veterinerimizin ifadesi dogrultusunda, 1.5 saat icinde kusma olmazsa sorun degil, emilim saglaniyormus.

sayet, bu belirtilen sure icinde kusarsa maalesef tekrarlamaniz lazim.
etki olarak farketmedigi icin, (imkaniniz varsa) veterinerde igne/enjeksiyon yaptirin sonrakileri. zaten deri alti uygulama, acisiz, anlamiyolar bile nasi oldugunu.

not: "broad-line" dedikleri ic/dis ikisi bi arada olan damla formatindaki uygulama, ozellikle ic parazit icin) biraz daha kapsamli. onu da kedinizin kilosuna gore almaniz lazim (zaten kusuratli kilo olarak degil de, 3 - 5 - 7 kilo alti/ustu gibi heralde, hekiminize sorun muhakkak) : )

@seymaaacaan peki damla önerir misiniz hangisini kullanmalıyım

@orhdoner açıkçası kaç aylık bilmiyorum ama 2 buçuk aylık diye tahmin ediyoruz

Çok teşekkür ederiz her şey için @orhdoner

orhdoner

Rica ederim ne demek 🥰🙏

@mimimomo çok teşekkğr ederim zaman ayırıp uzun uzun cevap verdiğin için çok yardımcı oldu bu yorumun ve kusarsa dediğiniz gibi tekrar vermeli miyim ilacı?

@irmtnc3 benim kızım daha küçük ama ağır gelmez umarım teşekkür ederim yorumunuz için (maaşallah allah nazarlardan saklasın bol sağlıklı uzun ömürler versin ikinize de 💖🌸)