Dişi Kedide Erkek Gibi Ciftlesme Hareketi

Pablos

Merhaba 6 aylik dişi bir kedim var.Henuz kızgınlık belirtisi göstermediğini dusunuyordum.yani evde miyavlama popoyu havaya dikme sürtünme vs.hic yaşamadık bugüne kadar.Ama bugun bir örtünün üstüne cikmis ortuyu ağzıyla ısırmış patilerinide o sırada bir açıp bir kapatiyordu.aynen erkek kedinin çiftleşme pozisyonunu almisti.Bu normal mi?

5 CEVAP

simbakedi

kisirlastirmak icin kizginliga girmesine gerek yok. yeteri kilodaysa ve kan testinde sorun cikmazsa kisirlastirilabilir. hatta disi kedide hic kizginliga girmeden kisirlasmasi ileriye donuk riskleri neredeyse 0lamis olur

Lils

O emme hareketi. Annesini emiyor gibi hissediyor. Benim dişi kedim de yapıyor hala. Sözde 1 yaşında. Annesini az emen kediler yapıyor diye okumuştum. Benim kedim ne kadar emdi bilmiyorum ama annesi o 4 aylık olmadan öldü diye biliyorum. Kuzenimin kedisi 50 günlükte beri onlarda. O da yapıyordu

Emme hareketi benim kedim kısır olmasına rağmen sürekli yapıyor onu. Kızgınlığa girince bağırıp, poposunu kaldırıyor.

Pablos

Emme hareketini biliyorum ama buna ayni zamanda ısırarak yapma eklenince ciftlesme hareketi diye biliyordum.Sizin kedileriniz patilerini açıp kapatirken diger taraftan yumuşak cismi (örtü,battaniye) ısırıyor mu?

Lils

Evet emerek yani ısırarak yapıyor.