Kedi Tuvalet Egitimi

Merzela

Arkadaşlar çok çok korkak bir kedi aldım eve yabani bir önceki sorumda belirtmiştim. Bulunduğu odaya kumunu koydum ama sabah 8 den beri tuvalet yapmadı yemekte yedi suda içti. Şimdi kedi korkak olduğu için dokunamiyorum kaciyor kumunu gösteremiyorum bir türlü bulamiyo kumu ve durup miyavlamaya başladı tuvaleti geldi. Ama kumu nasıl farkettirebilirim ona. Başka yöntem var mı?

5 CEVAP

Alıp kumun üstüne koymalısınız ya da dışarıya çıkarın bir şekilde ona yaklaşmanız lazım kum kabını biraz daha yakınına koyun

edadnmzr

Kumun içine koyup partileriyle kazıyormuş gibi yaptırmalısınız sonra anlayacaktır kendisi yapacaktır zaten. Kendisinin bulmasını beklemeyin bence.

Merzela

Evet diğer kedime sizlerin dediği gibi yaptım. Fakat bu kedim kaçıyor. Tutmam imkansız beni uzaktan görünce yatağın altına gidiyo :(

Muezzabalim

Eve yeni gelen kediyi ilk olarak önce kumuna koymalısınız sonrasını o kendi halleder.Zor da olsa bir kez yakalayıp koyun sonra kendi bulur zaten üç beş güne de size alışır Allah'ın izniyle 🤲🏻 Güveni tam gelsin korku kalmaz .Kolay gelsin 😊

pablopicasso

Malt yada ödül maması ile dikkatini çekip, küçük ve bir şeylerin altına kaçamayacağı bir odaya yönlendirin.
Kum kabınıda önceden de bu odaya yerleştirin.

Mama ile dikkati çekip, yakalayıp, kum kabında eğitim verin.

Biraz komplike bir tuzak ama işe yarayacaktır.

Mama dikkatini çekmez ise uzun bir kurdele yada ip ile koşturmaca oynatırken o odaya yönlendirebilirsiniz.
Kolay gelsin🥰