Kısırlaştırma Sonrası Şişlik

sahslatte

arkadaşlar merhaba. salı günü dişi kedimi kısırlaştırdım yani 6 gün önce. şu anda turp gibi hiçbir ağrı vs. yok hareketli yeme içmesi gayet yerinde. Ama dikiş yerinin yanındaki göğüslerinde şişlik fark ettim. iki tarafında da şişlik var. bu durumu yaşayan oldu mu? normal midir? veterinerine ulaşamadım bi fikriniz var mı?

7 CEVAP

Renklipati

Memeyi kast etmiyor iseniz dikişin kenarlarını diyorsanız harketli olduğu için biraz ödem oluşmuş olabilir

sahslatte

ameliyatı karından yaptı estetik dikiş yaptı dikişlerin alınmasına gerek yokmuş. dikişin hemen iki yanı hafif şiş duruyor. ameliyattan iki gün sonra çok hareketlenmeye başladı hiçbi şey olmamış gibiydi o yüzden mi ödem olur ki acaba

Renklipati

Aynen dediğim gibi olmuş,benimde dişi 6 aylık yaptırdım karından oda bu hareketleri yüzünden oluşuyor zamanla giderek azalıyor ha hemen geçsin isterseniz bir krem var verdi banada bir kaç gün sürdüm tamamen gitti

gulsundusmez

kedinin dikişleri hala duruyor mu dikiş yerler ödem yapmış olabilir eğer kaşıyıp zorladıysa ? 1 hafta 10 gün sora gidip dikişleri aldırmalısınız veterineriniz söylemedi mi? birde yandan karından mı yaptı dikişi kasık arasından mı? bazı veterinerler beceriksizler 2 bacak arasından yapıyor ameliyatı

Benim kedimin de hafif şişti. dışı iyileşse de içerisi hala yara iltihap ya da yara olmadığı yürece korkmama gerek olmadığını söyledi veterinerimiz.

orhdoner

Bizimkisi de öyleydi sonradan zamanla geçti şişi indi yani çok geçmiş olsun 🙏

sahslatte

hepinize çok teşekkür ederim içim rahatladı