Hangi Kedi Cinsi Daha Az Tüy Döker

Melisao

Hangi kedi cinsi daha az tüy döker

15 CEVAP

cat_expert

Sfenks.

Warriorsans

Sfenks tüy dökmeyen tek kedidir. Ama bakımı en zor ve masraflı kedilerden. Benim gözlemlerimce tekir kediler en az tüy döken kediler. Cins kediler orta kalitede bir mamayla deli gibi tüy dökerken, sokaktan alınan bir tekir orta kalite bir mama yiyince tüy dökülmesi minimuma iniyor. Tabi bu örnek olması içindi yoksa olabildiğince kaliteli mamalarla beslemek en doğrusu. Benim kedim şans acanayla besleniyor şuan ve nerdeyse hiç tüy dökmüyor. Bundan öncesinde mystic ve nd karıştırarak kullandık o süreçte de tüy dökmesi baya azdı

Az tüy döken bir kedi cinsi yok. Kediler genel olarak tüy döker. Ben gelemem tüye diyorsanız evet; sfenks en garantisi

blue_hpood

tüy sorununuz varsa sfenks fakat ileride başka şeylerini de sorun edecekseniz sahiplenmeyin. sfenksler aşırı enerjik ve meraklıdır.

Superisi814

Merhaba,
Hangi cins insanin en az saçi, kili dökülür ? Kel olanlarin.Po halde kedilerde de sfenksler var.Onlarda mesela mantar ve egzama meyilli.
Ek bilgi : tüy dökülmesi ile nasil baş ederim derseniz , sifira indirgenmez.Bu patili canlarin diger adi kürklü dostlar..Ama azaltilabilir bakim ile..Mama , su icimi, duzenli taeama vs gibi..

Merve7

Tekir

Zegodogo

Tüysüz olmasına önem vermiyorsanız sfenks tüylü olsun istiyorsanız tekir

beyzathemoc1

doğru cevap peluş kedi

tüy dökme cinsle alakalı değil bakımla ve sağlığıyla alakalı cins sevdalıları doluşmasın yoruma ağzınıza çakasım geliyo yemin ederim hayvan altın kaplama mı da tüy dökmesin Allah Allah tekirin nryi varmış kendi tüylerini mi yoluyo a tekirim hadi tüylerimi saçiyim mi diyo saçmalamayı bırakın artık ya cidden sinir etmeyin

Melisao

Teşekürler

Gimlihanim

Kediden kediye değişir. Irkla pek alakası yok. Hiç dökmeyen ararsanız ben de sfenksler derim. Tüyü olanlar arasından en az dökeni ise tamamen şans 🤷🏻‍♀️😊

Lils

Sfenks hariç hepsinin dökülür. Sfenks ise tüyü olmadığı için çok özel bakım ister. Deri hastalıklarına fazlasıyla yatkın çünkü. Tüy problem olacaksa kedi almayın. O kedi eşyalara da zarar verse tüy de dökse hasta da olsa sizle kalacaksa sahiplenin

Muezzabalim

British shorthair kedim çok çok az tüy döküyor...Şu an iki kedim var biri scotish fold biri british shorthair, scotish fold a göre british shorthair hiç tüy dökmüyor diyebilirim.Bunlardan önce sarman,tekir de besledim evde hepsi de tüy döküyor buna bazı önlemler almak dışında çok da yapacak birşey yok

Sevnur74

Nekadar da olsa yınede döküyorlar

Amorphis

Kesinlikle Russian Blue🙂

Luckysnll

Sfenks