2.5 Aylık Kedim Kuru Mama Yemiyor Lütfen Yardım

Miscatt

Merhabalar
1 aylıkken annesi olmadığı için sahiplendiğim oğluma onu bulduğum ilk ay sadece yaş mama verdim. 1.5 aylık olduğunda veterinerimiz kuru mamaya geçebileceğimizi söyledi ve tavsiye ettiği kuru mamadan aldım hiç yemedi ıslatıp ve ezerek verdim o şekilde yedi. Mamayı sevmedi diyerek royal canin yavru kedi maması aldım onu da kuru şekilde yemedi yaş mamayla karıştırıp verdim o şekilde yedi. Sadece kuru mama vermek istiyorum hafta da 1-2 kere de yaş mama. Aç durmasına da dayanamıyorum baktım yemiyor direkt yaş mamayla karıştırıyorum dayanamayıp.Siz nasıl alıştırdınız pisiciklerinizi bu konuda benim durumumda olup çözüm bulan arkadaşlar varsa lütfen yardım etsin 🙏🏻

4 CEVAP

tugbaakalem

Bir kaç gün yaş mamayla karıştırın her verdiğinizde yaş mama miktarı azalsın mutlaka alisacaktir

Renklipati

Yaş mamaya alışınca böyle zorlanıyor uz biraz küçük taneli kuru mama alın birde çok az nemlendirin üzerine azıcık su serpiştirin yumuşak oluyor o zaman azar azar böyle deneyin aç kalınca mecburen yiyecek

BusraAlex

Ara ara yaş mamayla karıştırıp verdiğimde baya bir yiyordu.Sonrasında kuru mamayı parçalayamadığı için ezdim ve ıslattım,öyle de az yedi.Bunları yaptıktan sonra sürekli yaş mama istiyordu uyanık.Ben de vermedim akşama doğru az az acıktığı için yemeye başladı.Şimdi daha çok koy diye gözümün içine bakıyor umarım sizin ki de yemeye başlar😊😊

Miscatt

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim henüz gördüm önerilerinizi yapacağım 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 İnşallah yer 😇