Kısırlaştırma Sonrası Yakalık

jskakakaka

Dün erkek kedimi kısırlaştirdik.Doktor birkaç gün tedbir amaçlı yakalık verdi.Neredeyse 24 saat olucak ameliyattan çıkalı.Kedim sadece çok çok az idrar yapmış.istahı da düzelmedi hala başlık yüzünden koridorda kendini duvarlara çarpıyor ve panik anıyla diğer duvara da çarpıyor.Top gibi sekiyor çocuk.Ne yapmalıyım

2 CEVAP

kgnrum

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Yakalık yalama yapmasın diye takılsa da minik dostlarımızda yön bulmayı engelliyor endişe etmeyin 2 gün sonra kliniginiz ile görüşüp çıkartabilirsiniz ben kisirlastirmadan 2 gün sonra çıkarttım herhangi bir sorun yasamadik

BusraLuti

Kısırlaştırmadan sonra yakalık takmadık. Tasma bile taktırmıyor yakalığı hiç takmadı. Yalamaya çalıştıkça engelliyordum ilk gün. Veterinerde zaten sadece ilk gün engelle demişti. Sorunsuz geçti çok şükür. Sadece kusma ve ilk gün iştah kaybı vardı. Kardeşimin kedisi çok yaladığı için yakalık taktı ama kendini duvara vurarak yakalığı çıkardı hep. Veteriner bir iğne yapmıştı hem yalamasını hem de enfeksiyon riskini azaltır diyerek.