Guiena Pigimin Tüyleri Uzadı Kestirmeli Miyim?

Betulay_

Minik bebişimin tüyleri çok uzadı uzamaya da devam ediyor kendisi de pek rahat edemiyor. Sürekli totosu batıyor.kestirmeli miyim sizce ben kestirmeme taraftarıyım çünkü kış kapıya dayandı. Ve nefret ediyor tüylerine dokunulmasından. Ama popo kısmı çok battı napmalıyım kendim kesmem de çok zor oluyor ve stres oluyor acaba sadece totosundaki pislenen tüyleri mi kırpsam? Ama diğer yerleri de uzadı yerlerde sürünüyor

12 CEVAP

Warriorsans

Anam bu nasıl tatlış bişey 😍 hiç bir bilgim yok kesilme konusunda, ama rahatsız olduğu yerlerini kesip kalanlarını bırakmak mantıklı olabilir

simbakedi

pek fikrim yok ama isterseniz poposundakileri tıraş etmeden kırpın birazcık. bu arada bu ne böyle pamuk yumağı gibi ilk defa görüyorum :D çok tatlışmış

mervedoganay

Bence totosundan kırpın ve kaşıyın nazar değmesin çok tatlı :))

irmtnc3

Ginepig bilmiyorum ama benim angora tavşanım var Haziran gibi traş ediyoruz ekim başı gibi upuzun oluyor Şuan çok uzun ben ara sıra kesiyorum ara makas gibi kış geldi traş ettirmem ama kesiyorum bizimkinin hiçbir yer, pislenmiyor sadece çok uzun gözleri gözükmüyor Eğer evde bakıyorsanız bence kendiniz makasla sadece popo kısmındaki tüyleri kesebilirsiniz biz de traş yaparken kafası ve partilerini bırakıyoruz kediler gibi yakalandıkları için psikolojileri bozulmaması açışımdan

Hilalllllll

Anaammm burma bak MAŞALLAH 😅

TATA4242

Tüylerinin tamamına müdahale edip kırkmaniz halinde strese girebilir.Bildiginiz üzere bu canlılar strese hiç gelemiyor.Bana kalırsa düzenli bir şekilde yavaş yavaş belirli periyotlarda kesebilirsiniz.Yani azıcık ucundan :)

eliffttl

Ben popo kısmını kesiyorum sadece sonra sevdiği sebzeden veriyorum. Alıştı artık duruyor keserken çok şükür:)

septikbaykus

sıfata bak ya :D

Betulay_

Teşekkür ederim cevaplar için poposundan yere sürünenleri keseceğim o zaman :)

pasakli_

iltifat edip gidecem 😋 şapşal şey ya nasıl da tatlı maşallah konuya bahis tüyleri kadar ömrü olsun 😍

Muezzabalim

Yaaa çok güzel bişeysin sen ama yaa😻😻Maşallah 💕 Bence de sadece pislenen yerleri kırpın .Pamuk şeker gibi yaa💕💕💕

Betulay_

Geçen gün kırptım poposunu ve uzayan yerde sürünen yerleri de kırptım biraz taradım yani taramaya çalıştım. Her tarafında resmen tikleri var sinirleniyor ve tarattırmıyor ona özel tarak alacaktım iyiki almamışım barbi bebek tarağıyla taradım hafif hafif ona özel tarak alsaydım param boşuna gitcekti çünkü bebiş baya sinirleniyor çok değerli tüylerimiz :D