Kedim Hırçınlasti

keeida

annem işten eve gelmişti kediyi sevmek için kucağına aldı sevdi bı anda kedimiz garip garip normal miyavlamasindan degisip miyavlamaya baslayinca annem kucagindan indirdi bı anda sinirlendi nasıl anlatacagimi da bilmiyorum az kalsın ustumuze atlayacakti cok sinirlendi kuyrugu kabardi caninin yanacagini da sanmiyorum cunku o kadar fazla sıkmıyoruz neden olmus olabilir ne oldu da birden bu kadar sinirlendi 😕

6 CEVAP

simbakedi

sevdirmek istemiyor olabilir. siz istediğiniz zaman değil onlar istediği zaman sevmelisiniz kedinizi. benimki mesela hiç sevdirmez, nadiren sabah uyanınca evde sadece benim bacağıma sürtünür, öptürür. 2dk bile geçmeden ısırıp saldırıp gider. o yüzden kediniz istemeden sevmeyin, zorlamayın

Yanlışlıkla bir yerini acıtmış olabilir anneniz. Genel olarak kucağa alınıp öpülmekten hoşlanmıyor kediler, belki buna tepki göstermiştir. Biraz kendi haline bırakın ve daha sakin yaklaşın. Yavaş yavaş düzelir

_SeNa

Kızgınlıkta olabilir, evde farklı bir şey varsa ondan olabilir

Warriorsans

Kediler çok farklı canlılar bir çok nedeni olabilir. Kızgınlıkta olabilir, bir şeye sinirlenmiş korkmuş olabilir, genel olarak depresyona bile girmiş olabilir. Gözlemleyin ne olduğunu en iyi siz anlarsınız

edadnmzr

Buna benzer bir anımız var 😂
Yumak kızgınlığa girdiğinde annem ona mama koyarken ortalıkta hiçbir sıkıntı yokken anneme çok farklı bir şekilde saldırmıştı. Aynı sizin dediğiniz gibi oldu ama annemin kafasına atladı benim yaramaz oğlum 😂 Bu olayın üzerine iki üç defa daha aynısını yaşayınca araştırmaya başladım, kızgınlık dönemine girmiş olabileceğini öğrendim. O hafta Yumağı kısırlaştırdık. Bir daha da yaşamadık bu şekilde saldırma hırçınlık durumunu. Kediniz kaç aylık? Kızgınlığa girmiş olma ihtimali yüksek :)

Gimlihanim

Kızgınlık, stres ya da korku olabilir sebebi. Bilemiyorum. Gün içinde takip edin hareketlerini. Belki o anlık bişeydir.