İyi Günler. Benim Kedim 2 Günde Bir Kusuyor

donkisot

benim kedim 2 günde bir kusuyor acaba neden daha önce royal canın mama kullanıyordum ve hergün kusuyordu. 3 gündür mamasının değiştirdim ve proplan, adoult aldım. ilk iki gün kusmuyordu ama sabah tekrar kusmuş. acaba neden kusuyor ne yapabilirim

10 CEVAP

betulaltundal

Midesinde bir problem var belli ki veterinere götürün.

donkisot

çok teşekkürler. en yakın zamanda götüreceğim

KedimVar

Benimki de iki günde bir kusuyordu. İlk iki kusmasını ödül mamasına başladım ödül maması vermedim geçti. Sonra iki kere daha kustu. Bunu da annesinin mamasını yemesine bağladım. Engelledim yemesini ve geçti. Sonra 3 kere daha kustu ve içinde tüyler vardı. Ben de malt macun aldım ve artık kusmuyor. Üstelik vet e de götürmüştüm neyi var diye vet hiçbir şeyinin olmadığını söyledi. Belki sizinki de yuttuğu tüylerini çıkarmaya çalışıyordur.

donkisot

malt macun ne oluyor acaba,

KedimVar

Kediler kendilerini yalarken yuttukları tüyleri kusarak çıkarırlar. Malt macun dışkı yoluyla çıkarmalarını sağlar. Belki sizin kediniz de yuttuğu tüyleri çıkarmaya çalışıyordur.

donkisot

olabilir çünkü kendini çok yalıyor.

KedimVar

O zaman bir malt macun alın. Gimcat markası çok iyi. Daha önce Dr Clauder's kullandım hiçbir işe yaramadı. Ama Gimcat ya da Beaphar iyi. Ama yine de bir veterinere götürün. Ne olur ne olmaz yine de bir baksın.

Cotontzu_Siri

Malt macun alın. Gimcat öneririm.

donkisot

iyi günler millet. eşref çok tüy döküyor ya. acaba neden olabilir. ben şöyle düşündüm bütün kediler tüy döker çok tüy az votka var var :)

Sirinkedisever

15 güne bir tararsan ve balıklı mama verirsen tüy dökümü azalır.