İran Kedisi Tüyleri İcin Kuru Şampuan

Mrtkaytan

İran kedimin tüyleri çok fazla karışıyor 3-4 günde bir düzenli tarıyorum. Normalde animology kuru şampuan kullanıyordum fakat değiştirmekte istiyorum güzel kokan kalıcı kokusu olan bir kuru şampuan kullanmış olan var mı? Bana önerebilecek

7 CEVAP

BusraLuti

3-4 günde bir taramak iran kedisi için çok yetersiz. Günde 1 kez kesin hatta yapabiliyorsanız sabah akşam taramalısınız. Bu şekilde tararsanız şampuan kullanmanıza gerek kalmaz. Bu şekilde taramaya geçtiğimden beri düğüm olan tüylerden kurtuldum size de tavsiye ederim :)

simbakedi

kedinizin surekli bir sey kokmasi ona zarar verir, ayrica karisan tuylere neden sampuan surdunuz orayi anlayamadim tam. daha mi kolay aciyor bi fikrim yok. furminator ile haftada 1-2 kere taramaniz daha cok yardimci olur. belki evde uyurken makasla kisaltirsiniz bazi yerleri

duman_cat_world

İran kedisi uzun tüylü kedi ırklarındandır. 3-4 günde bir taramak İran kedileri için çok yetersiz, kıtık oluşumuna sebep olabilir. Uzun tüylü kedileri her gün en az 10 dakika taramak gerekiyor tüy sağlığı için.

Kısa tüylü bir kedim var, 3 günde bir tarıyorum yeterli geliyor. Ancak uzun tüylü kedileri daha sık taramak gerekiyor.

Kuru şampuan kullanmanızı önermem onun yerine daha sık tararsanız ve Cleapet nano spreyle tüy temizliğini sağlarsanız ne kıtık oluşacaktır ne de başka bir şey :)

pasakli_

Goldenım için pure pet foam shampoo kullanıyorum buram buram çilek kokuyor :) deneyebilirsiniz.

Lils

Kuru şampuan yararlı bir şey değil o kadar kullanılmamalı

duman_cat_world

Kuru şampuan biliyorsunuz bir kimyasal, ikinci olarak da kediler genelde şampuanın kokusundan hoşlanmıyorlar, stres olabiliyorlar.

Mrtkaytan

Teşekkür ederim herkese