Kedi Alerjisi Olup Kedi Beslemek.

fhatay

Merhaba benim annemin alerjisi var galiba. (4 5 yıl önce doktor demiş ama herşeye demiş.) Kuş besledigimde onu hapsirtiyordu. Kedi de beslerken böyle olurmu? Alerji olup sadece 1 odada kedi kalsa olurmu kedi için bir sıkıntı olurmu. Alerjisi geçme yolu varmı?

31 CEVAP

Cotontzu_Siri

İlla sibirya olmasına da gerek yok. Onun dışında; balinese, bengal, burmese, colorpoint shorthair, cornish rex, devon rex, javanese, ocicat, oriental shorthair, mavi rus, siyam ve sfenks kedisi de olur.

Cotontzu_Siri

Siyam ve mavi rus bulabilirsiniz rahatlıkla. Yerinizde olsam siyam tercih ederdim çünkü mavi rusta ve sibiryada kandırılma ihtimaliniz çok yüksek.

fhatay

Bunlar felis cats olduğu ıcın mi?

fhatay

O kediyi pardon.:D

Cotontzu_Siri

Bunlar hipoalerjenik cinsler

fhatay

Her kese Teşekkürler annemin toza alerjisi varmış. Ama mit denen bakteri gibi bir şey halılar da felan yaşadığı gibi hayvan tuyleeinde de yasaya biliyor bunlar. Kediyi haftada 2 defa yıkayıp yine fazla yaklaştırmasan bir sorun olacağını düşünmüyorum. Birde bunları engeleyici sippreyler var acaba kedi tutun zarar veririm? Kuşum varken onu hiç yıkamadim hemen hasta olabildikleri için büyük ihtimal ondan dir.

dollfacepersian

Kesinlikle kediyi haftada 2 defa yıkamamalısınız. Tüy ve deri sağlığını ciddi zarar verebilir. Ayrıca kediler çoğunlukla yıkanmaktan hoşlanmazlar. Çok aşırı bir kirlenme olmadıkça yıkanmaması en iyisi olur bence.
Diğer sorunuzu tam anlayamadım,mit bakterisi engelleyici sprey kedide kullanabilir mi diye soruyorsunuz?
Bu arada sorun kedide değil kedi tüyüne bulaşan bakteri ise tüysüz sfenks kedisi size uygun olabilir diye düşünüyorum

KedimVar

Kendini yalayarak o bakteriden temizleyemez mi? 2 haftada 1 yerine vet e götürdüğünüz Zaman söyleyin vet yıkasın.

Cotontzu_Siri

Sfenks kedisi alın, tüysüz

meysakcr

3-4 Aydır evde kedi besliyoruz yaklaşık 7 sene önce tüylere alerjim çıkmıştı ama ilaç kullanmıştım ozaman tavşanımız vardı vermek zorunda kaldık ondan sonrada bir daha alerjime dair bir şey olmadı ama 1 ay önce öksürmeye başladım baya kötü göğüsten öksürüyordum bizde acaba boğazıma kıl mı tajkıldı diye düşündük ama gözükmüyormuş röntgenlerde falan ciğerlerim temiz çıktı alerjidir dediler test yaptılar yüksek çıkmadı ama geçmedi de kuru alerjim varmış yani koldan test yapsalarda birşey çıkmıyor hap verdiler bitane 20 gün kullandım eskiden bütün gün öksürüyordum Boğazım yırtılıyordu şimdi günde sadece 3-5 kere öksürüyorum doktorunuza iğne tedavisini sorun belli bir süre iğne oluyorsunuz ve alerjiniz geçiyor ama yaşanıyor yani ilaçla falan

fhatay

annemin kediye alerisi yok. tozlara var. o tozlar akar dışkısı. tüylü yerlerde halı gibi mesela. kıl saç lardan besleniyolar. Direk hayvanda yaşıyolar insandada yaşar. bizim halılarımız uzun ama her gün süpürüyoruz. En azından beli yerler temizlesek ve her gün tarasak yinede her yerde tüy olurmu. Yıkamadan. Kuş beslerken yerlerde tüy olunca sıkıntı oluyodu.

fhatay

türkiyede sahip arayan yok ya da paralı. kedi taranırsa her yere tüyü yinede saçılır mı?

olcayk

Arkadaşlar kediye alerjisi olan bir insanım ve sadece ilaç kullanırsam alerji belirtileri ortadan yok oluyor. Son 3 aydır doktor kontrolünde ila. kullanıyorum ve bir sıkıntı yok. Bazı arkadaşların belirttiği sfenks kedi de alerji yapıyor bilginiz olsun . Ayrıca kediyi bir odada tutmanız annenizin etkilenmeyeceği anlamına gelmiyor maalesef :( probiyotik spreyler falan kullanırsanız alerjinin etkileri azalır . Benim kedi dışında toza da alerjim var . Evinizi sürekli temiz tutmalısınız . Geçmiş olsun.