Kedi Alerjisi Olup Kedi Beslemek.

fhatay

Merhaba benim annemin alerjisi var galiba. (4 5 yıl önce doktor demiş ama herşeye demiş.) Kuş besledigimde onu hapsirtiyordu. Kedi de beslerken böyle olurmu? Alerji olup sadece 1 odada kedi kalsa olurmu kedi için bir sıkıntı olurmu. Alerjisi geçme yolu varmı?

31 CEVAP

dollfacepersian

Öncelikle asla kedi alıp bir odada bakmaya çalışmayın. Bu ona eziyetten başka bir şey olmaz.
Annenizin tekrar test olması ve özellikle kedi alerjisi olup olmadığına bakılması gerekiyor. Bizim anlayabileceğimiz bir şey değil.
Kedi alerjisi varsa bile kedi besleyebilirsiniz. Burada bir üye 4 kedi besliyor evinde. Nildogcat adı,onunla iletişime geçerseniz yardımcı olabilir.
Ayrıca Sibirya kedileri alerji yapmayan kediler olarak geçerler,tabi yinede safkan bir Sibirya kedisi ile bir araya getirilip kesin olarak kontrol edilmeli alerji durumu. Sibirya kedisi yada başka bir ırk isterseniz asla petshop tan almayın,ülkemizde çok güzel Cattery ler yani kedi yetiştiricileri var. Sibirya kedisi Kuzeyli Yoldaşlar kedi evinde vardı diye hatırlıyorum. Alerji yapmaması için kesinlikle safkan olmalı Sibirya kedisi,bunun içinde seçere belgesi olmalı

betulaltundal

Bir odada kedi bakma fikri çok uçuk bir fikir bunalıma girer illa dışarıyı merak eder bunu bir seçenek olarak bile düşünmeyin derim. Alerji için de test yaptırdıktan sonra eğer gerçekten alerjisi varsa bu tedavisi olan bir şey diye biliyorum. Bu problemi çözmeden kedi sahiplenmeyin. Belki psikolojik de olabilir anneniz tüyden hoşlanmıyorsa

sezind

Merhaba benim de ileri derece olmasa da kediye alerjim var. Yani bazı alerji sahipleri, kediye dokundukları an hemen tepki veriyor. Benimkisi öyle değil. Ama gün içinde hapşırık krizlerim oluyor bir de bi ara nefesimde daralma olmuştu onun için ilaç kullanmıştım şimdi çok nadir daralıyor. Ben 3 senedir kedi besliyorum ve evimdeki kedi sayısı birden fazla. Fakat gözlemledim ki ben bu geçen zaman içinde kendi kedilerime bağışıklık kazanmışım. Birkaç yıl öncesinde gün içinde çok fazla hapşırık krizine giriyordum abartısız art arda 10-15 defa hapşırdığım oluyordu. Ardından hemen gözlerim kızarıyor ve sulanıyordu. Fakat şuan bu durum azaldı. Bazen günde 4-5 defa belki hapşırıyorumdur. Bir de bi ara düzenli olarak "Pippet" adlı alerji spreyini kullanmıştım belki onun da faydası olmuştur..
Kedi alerjisi hakkında bilgilendirmek istediğim bir diğer konu da, tabii ki kedinizi bir odaya hapsetmeyin bu çok sıkıntılı olur FAKAT diyelim kedinize tek bir odada bakıyorsunuz. Bu kedi, annenizle hiç temasa geçmese bile kedinin kıllarına yapışan bu alerji yapıcı madde sizin üzerinize sinerse bu yine annenizin alerjisini tetikler. Yani annenizin kedilere olan alerji düzeyi ciddi boyuttaysa hiç kalkışmayın derim böyle bir işe.

Sirinkedisever

Annenizin kuşa alerjisi varsa belki kediye olmayabilir. Ama kediyi bence bir odaya hapsetmeyin. Bende bilemedim şimdi belki kedinizi annenize pek yakınlaştırmazsanız birşey olmaz diye umuyorum...

Denizzzzzz

Kedi alerjis olanlar için satılan spreyler var netten araştırabilirsiniz biraz bu ürünü ayrıca kedi alerjis olan birinin bile herkesiye alerjisi olmuyor

Sirinkedisever

Belki bu da işe yarayabilir Kedi Alerjisi

KedimVar

Benim annemin de kedi alerjisi vardı ve bunu bile bile kedi aldık. Annemin ilk başlarda hapşırdı tıkanır gibi oldu. Bazen Boğazına tüy kaçmış gibi hissetti ama sonra geçti. Şimdi iki kedimiz var. Hatta bir ara evde 8 kedi vardı. :)) ama siz yine de aaa geçiyormuş diye almayın. Sonra geçmezse hem annenize hem kediye yazık olur. Çok mu var az mı? Benim annem kuş varken hapşırmıyordu.

Cotontzu_Siri

O kedilerin çoğu sibirya kedisi değil. Alerji olmaması için safkan sibirya olması lazım.

fhatay

Not: Daha once kedi beslemedik.

fhatay

Sibirya kedisi sahipleniyim o zaman. Acaba sokaktaki bir kediyi biraz sevip anlaşılır mı?

Sirinkedisever

Iyyyy ben geçen sene balkonda kedi beslemeyi düşünüyodum :/// İyiki yapmamışım şimdi evde beslicezzz inşallah :DDD

fhatay

Psikolojik olduğunu sanmıyorum. Aslında doktor bitkileri de yasaklama tı ama yine besliyor. Anneme yaklaşmaz sa bir sıkıntı olur mu? Yok sa her türlü hapşırma olurmu?

dollfacepersian

Sibirya kedisini sahiplendirme olarak bulmanız imkansıza yakın. Ücretli olarak da oldukça pahalı kediler. Çok ciddi ise kedi ile bir araya gelir gelmez alerjisi olup olmadığı anlaşılır diye düşünüyorum ama çok ciddi ise Sibirya kedisi de alerji yapabilir

Sirinkedisever

Heryerden alabilirseniz bisuru ucretsiz sibirya kedisi Ücretsiz Sibirya Kedisi

Sirinkedisever

Bana da garip gelmişti ztn zor bulunur denince