Kedimi Sokakta Gezdirebilirmiyim?

Viomann

Kedim 3.5 aylik 2 karma ic dis parazit asilarini oldu,ayin 15 inde kuduz ve losemi asisi olacak,kendisini kedi tasmasiyla gezdirebilirmiyim?

6 CEVAP

Cotontzu_Siri

Bence gerek yok

sezind

Kediler genellikle bir defa dışarı çıktıklarında sonra hep çıkmak istiyorlar. Onu her gün dışarı çıkarabilecek vaktiniz var mı? Aklına geldikçe dış kapıya gidip miyavlayabilir veya tırmalayabilir de.

Sirinkedisever

Bende tam bu soruyu soracaktım :D Evet, yazın bol vaktim var kışın da ödevlerden sonra gezdirebilirim ama bazen yazılım olunca gezdiremem bişe olur mu o zaman???

Aysuozturk

ben kedimi vaktim oldukça gezdiriyorum, bazen iki hafta gezdirmediğim oluyor, yıllardır böyle. Herhangi bir rahatsızlık da vermedi. Yani biraz da kedinizin karakterine bağlı dışarı çıkmak için sizi rahatsız edip etmeyeceği. Yalnız tasmasını iyi ayarlamanız lazım, korktuğu zaman çok kolay bir şekilde tasmadan kurtulup kaçıp başına bir şey gelmesin:)

sezind

Evet benimkileri bir defa dışarı çıkardıktan sonra her gün kapı önünde miyavlamışlardı. Dışarısını unutturmam çok zor oldu. Ve yıllar önce bi kedimi ilk defa tasma ile dışarı çıkardığımda tasmayı biraz gevşek bırakmışım, kedim dışarıdaki bir şeyden korkup aniden fırladı ve tasma bol olduğu için rahatlıkla tasmadan kurtulmuştu. Aklım çıkmıştı yakalayamayacağım diye. Yani bence de kedinizi dışarı çıkarmanıza gerek yok ama çıkaracaksanız bunlara çok dikkat etmelisiniz.

Senaaaaaaaa

Bence Sessiz çimenlik yerlere Taşıma pusetine koyun Götürün Orada çıkartın Sesler rahatsız edebilir. Ve pire tasması Al boynuna Ne kadar aşıları yapılmış olsa bile