İnsan Covid İ Kediye Geçer Mi

drexssi

annem bugün covid pozitif çıktı kedime de insan virüsü geçer mi? biir ara öyle haberler çokmıştı covid19 hayvanlara da bulaşıyor diye

6 CEVAP

duman_cat_world

BalinAnasi
Sizin dediğiniz kedilerde görülen corona virüs. Aynı şey değiller. İnsanlara bulaşan covidle kedilerinki aynı değil ve bulaşma riski çok çok az, bayağı nadir. Yine de birbirlerine çok temas etmemelerinde fayda var.

Annenize çok geçmiş olsun, Allah şifa versin🤲

Warriorsans

Çok geçmiş olsun. İnsan vücudunda yaşayabilen bir virüs hayvan vücudunda yaşayamaz. İnsan ve hayvan Coronası çok farklı şeyler yani geçemez. Ama yinede bu süreçte kedinizden uzak durmanız ikiniz içinde fayda sağlar.

BalinAnasi

Malesef ben geçer diye biliyorum. Kedimi aşıları için vete götürmüştüm yoğun bakım da kedi vardı neyi var diye sorduğumda covid olduğunu söylemişlerdi. Malesef kedilere geçiyor çok dikkat edin. Kedinizin bağışıklığını güçlendirici takviyeler yapmak yararlı olacaktır.

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda annenize 🙏 Ben de geçirdim daha önce veterinere sordum çok fazla temastan kaçının dikkatli olun dedi bilginiz olsun

drexssi

çok sağolun

aminesena

Merak etmeyin insan koronasi hayvana hayvan koronasi insana bulaşmaz